Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Decathlon mistrzem Halowej SuperLigi

decathlonDrużyna Decathlonu wygrała piłkarskie rozgrywki Halowej SuperLigi, które odbywały się w Hali Sportowej Częstochowa.

W półfinale Decathlon spotkał się z Furnipolem. Po kwadransie gry na tablicy świetlne widniał remis. W drugiej połowie do ataku ruszył Furnipol i zdobył trzy bramki. Piłkarze Decathlonu nie złożyli jednak broni i doprowadzili do remisu (5:5). Sędzia zarządził trzyminutową dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych lepszy okazał się Decathlon.

W drugim półfinale Wiśnia Team zmierzył się z Pewniakiem. Po regulaminowym czasie gry był remis 1:1. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu dogrywka nie rozstrzygnęła losów meczu. Rzuty karne lepiej wykonywali piłkarze Pewniaka.

W finale Decathlon prowadził 2:0 i nie wykorzystał okazji do zdobycia kolejnych bramek. Wtedy przebudził się Pewniak, ale nie zdołał odwrócić losów spotkania. Decathlon wygrał 7:3 i mógł cieszyć się ze zwycięstwa w obecnym sezonie Halowej SuperLigi.