Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

MK Team z pucharem Ligi Futsalu (zdjęcia)

futsal-final-20Debiutujący w Lidze Futsalu zespół MK Team po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu finałowym pokonał  w Hali Sportowej Częstochowa w rzutach karnych ZC Michasia i sięgnął po mistrzowski tytuł.

W rundzie finałowej rozegrano dwanaście spotkań. W półfinałowych meczach Abstynent przegrał 0:6 z Michasiem, a MK Team pokonał 1:0 ZIB Bernat Miedźno. W pojedynku o 3. miejsce spotkały się drużyny, które przegrały półfinały. Lepszy okazał się Abstynent, który ograł 3:1 ZIB Bernat Miedźno.

Mecz finałowy między Michasiem a MK Team przyniósł wiele emocji i był znakomitym zwieńczeniem rozgrywek Ligi Futsalu o puchar prezydenta Częstochowy. Po regulaminowym czasie gry na tablicy świetlnej widniał remis 2:2. W dogrywce obie drużyny zdobyły po jednej bramce i o losach spotkania musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Lepiej wykonywali je piłkarze MK Team i to oni sięgnęli po puchar Ligi Futsalu.

– W tej edycji futsalu wystąpiło więcej drużyn i w związku z tym rozbieżność między zespołami była większa niż w latach poprzednich – twierdzi Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie. – Z drugiej strony więcej ekip prezentowało wysoki poziom. Ton rywalizacji nadawało nie sześć, a osiem, dziewięć drużyn.

Wyniki: Wichry/Tadex – Gmina Mykanów 8:1, Grubasy – Gmina Kłomnice 1:3, SGP – TKKF EnerGOsport 2:4, Romtrans – CNC Wieczorek 3:0, Zawodzie – Fachowiec 0:3, SGP – CNC Wieczorek 3:1, TKKF EnerGOsport – Romtrans 0:9.

półfinały: Abstynent – ZC Michaś 0:6, MK Team – ZIB Bernat Miedźno 1:0
mecz o 5. miejsce: TRW Polska – Klub 54 Exact Systems 7:6
mecz o 3. miejsce: Abstynent – ZIB Bernat Miedźno 3:1
finał: ZC Michaś – MK Team 3:3 (k. 1:3)

Przejdź do treści