Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Puchar dla Ajaksu! (zdjęcia)

czestochowa-cup-turniej-17Drużyna Ajaksu triumfowała  w hali sportowej przy ul. Żużlowej w piłkarskim turnieju Częstochowa Cup dla zawodników z rocznika 2006 i młodszych.

Do zmagań przystąpiło łącznie osiem drużyn z Częstochowy i okolic. Drużyny podzielone były na dwie grupy, gdzie rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. Zespoły, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w grupie, rywalizowały w późniejszej fazie w walce o finał.

Do spotkań półfinałowych zakwalifikowały się drużyny: UKS Ajaks I, UKS Ajaks II, Skra Częstochowa oraz KS Stradom. W pierwszym meczu podziwialiśmy walkę dwóch grup Ajaksu. Zawodnicy, którzy na co dzień wspólnie trenują, tym razem musieli stanąć po przeciwnych stronach boiska. Po regulaminowym czasie gry ze zwycięstwa cieszyć mogła się tylko jedna z ekip i była to ta oznaczona numerem I. W drugim półfinale KS Stradom spotkał się z częstochowską Skrą. Mecz był bardzo wyrównany i wydawało się, że o zwycięstwie zadecydują rzuty karne. Pod koniec spotkania jedna z akcji graczy Stradomia zakończyła się zdobyciem bramki, a zawodnicy Skry nie zdążyli odrobić już straty.

W finale pierwsza drużyna Ajaksu Częstochowa pokonała 2:1 KS Stradom. Co ciekawe, dwie zwycięskie bramki padły w ostatnich dwudziestu sekundach meczu. Równie emocjonujący był mecz o 3. miejsce. Po regulaminowym czasie gry Skra remisowała 1:1 z drugim zespołem Ajaksu. Więcej szczęścia w rzutach karnych miał Ajaks, wygrywając 5:4.

Rozegrano również spotkania o 5. i 7. miejsce. Każdy uczestnik otrzymał zgodnie z obowiązującą w Częstochowa CUP tradycją pamiątkowy medal.

Następne zawody odbędą się 28 lutego i przeznaczone będą dla rocznika 2004 oraz młodsi. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 510 408 454 lub mailowo d.wytrzymaly@hala-czestochowa.pl.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Ajaks I
2. KS Stradom
3. Skra Częstochowa
4. UKS Ajaks II
5. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa I
6. Pogoń Kamyk
7. Orzeł Pawonków
8. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa II

 

Przejdź do treści