Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

„Pogodnia jesień”, czyli Senioriada w Hali Sportowej Czestochowa

W najbliższy poniedziałek, 20 października w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się Senioriada. Dla osób starszych przygotowano szereg spotkań związanych z ich zainteresowani, a także formą fizyczną w celu promowania rekreacji ruchowej oraz zdrowego stylu życia.

Podczas Seniorady zaplanowano dla uczestników sporo niespodzianek, między innymi zajęcia z zakresu: zumby, tenisa stołowego, aerobiku, badmintona, nordic walking, gimnastyki, ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, joggingu i samoobrony. W holu głównym będą odbywać się dodatkowo porady z dietetyki, suplementacji, odnowy biologicznej, badania składu ciała, masażu leczniczego. Organizatorzy będą udzielać również rad fizjoterapeutycznych i sportowych.

– Zachęcamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym dniu Seniora, który nie tylko będzie świętem sportu osób w starszym wieku, ale i zacznie cały cykl bezpłatnych zajęć z profesjonalnymi trenerami w kilku dziedzinach rekreacji fizycznej – informuje Dawid Wytrzymały, prezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa organizującego Senioriadę.

Uroczyste otwarcie z udziałem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka rozpocznie się o godzinie 11. zakończenie i wręczenie drobnych upominków zaplanowano na godzinę 14.30. Wstęp i udział w imprezie jest bezpłatny. W przypadku osób, które chcą wziąć udział w treningach sportowo-rekreacyjnych niezbędny jest strój sportowy, a w zajęciach z nordic walking kijki do marszu.

Do Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4 można dojechać liniami autobusowymi nr 11, 13, 28 oraz bezpłatną linią nr 99, która zabierze uczestników z przystanku przy placu Biegańskiego o godz. 10 oraz 10.30.

Przejdź do treści