Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Mistrzowski pas Gołoty trafił do Hali Sportowej Częstochowa

pas_golotaMistrzowski pas podarowany prezydentowi Krzysztofowi Matyjaszczykowi przez Andrzeja Gołotę będzie kolejnym trofeum wyeksponowanym na wyjątkowej wystawie powstającej w Hali Sportowej Częstochowa.

– Mamy wiele różnych trofeów, które są przekazywane na rzecz miasta przez naszych sportowców.  Chciałbym, żeby  trafiły do Hali Sportowej Częstochowa, czyli miejsca, które jest areną różnych dyscyplin sportowych. Powierzchnia obiektu  jest na tyle duża, że można w godny sposób wyeksponować te rzeczy, które świadczą o sportowych sukcesach – mówi Krzysztof Matyjaszczyk.

Andrzej Gołota, choć nie jest częstochowianinem, w samych superlatywach wypowiada się o naszym mieście. Ostatnio w Częstochowie spędził niezapomniany miesiąc, przygotowując się do pożegnalnego pojedynku z Danellem Nicholsonem. W dowód wdzięczności  przekazał na ręce prezydenta Matyjaszczyka wierną replikę pasa Mistrza Ameryki Północnej federacji IBF, który zdobył 6 października 2007 roku po walce z Kevinem McBride’em w Madison Square Garden.

Mistrzowski pas Gołoty będzie wyeksponowany w holu Hali Sportowej Częstochowa, gdzie znajduje się już gablota z pucharami miejscowego AZS-u. – W tym miejscu chcielibyśmy upamiętnić wszystkich częstochowskich olimpijczyków w postaci ich zdjęć, pamiątek z igrzysk, koszulek, medali. Rozmawiamy również z klubami sportowymi. Dzieci i młodzież, odwiedzając halę, powinny poznawać historię częstochowskiego sportu. Może to spowoduje, że będą chętniej ćwiczyć – twierdzi Damian Lewandowski, prezes Hali Sportowej Częstochowa.

Oprócz pasa Gołoty miasto przekazało również pamiątkową koszulkę z turnieju finałowego Pucharu Polski w siatkówce, który odbył się 26 i 27 stycznia 2013, a także zdjęcie z autografem Zbigniewa Bródki, mistrza olimpijskiego w łyżwiarstwie szybkim.

Przejdź do treści