Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Gołota – Nicholson w HSC. Ruszyła sprzedaż biletów

We wtorek, 2 września rozpoczęła się sprzedaż biletów na galę Fight Night 9, która odbędzie się 25 października w Hali Sportowej Częstochowa. Głównym wydarzeniem imprezy będzie pożegnalna walka najpopularniejszego pięściarza zawodowego w historii polskiego boksu Andrzeja Gołoty.W walce wieczoru gali Fight Night 9 „Gołota vs Nicholson – Pożegnanie” były czterokrotny pretendent do tytułu mistrza  świata wagi ciężkiej zmierzy się z Danellem Nicholsonem. 47-latek stoczył w swojej zawodowej karierze 47 walk. Wygrał 42 i pięć przegrał. Ostatni raz boksował w 2003 roku z Władimirem Kliczką. Po porażce zawiesił rękawice na kołku.

Walka będzie miała charakter pokazowy bez werdyktu. Pojedynek poprowadzi jedynie sędzia ringowy. – Założenie jest takie, aby pokazać kibicom dobry boks, tak jak się walczyło w latach 90. ubiegłego wieku – mówi małżonka boksera Mariola Gołota.

Podczas gali zaplanowano osiem pojedynków. Oprócz walki wieczoru w ringu wystąpią m.in. Marcin Siwy, Robert Parzęczewski, Łukasz Wawrzyczek, Dawid Kwiatkowski, Kamil Bazelak, Adam Koprowski. Odbędzie się także pojedynek na zasadach K-1, w którym zobaczymy Norberta Anzorge.

Gala będzie transmitowana przez TVP Sport. Walkę pożegnalną Gołoty pokaże dodatkowo TVP 1.

Od wtorku bilety można nabywać za pośrednictwem serwisu KupBilet.pl. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się ich sprzedaż w klubie „Stacherczak”.

Gala rozpocznie się o godz. 19.

Przejdź do treści