Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Siatkarskie talenty w Hali Sportowej Częstochowa

sos-siatkowka-turniej-02

W Hali Sportowej Częstochowa odbył się kolejny Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Sportowych. Poczynania młodych siatkarzy obserwował Grzegorz Wagner, koordynator projektu.

– Wystarczy popatrzeć na chłopaków z rocznika 2000. Niektórzy z nich mają prawie dwa metry wzrostu. Nie ma siły. Co z tego musi być. Za kilka lat na pewno będzie z czego wybierać – uważa Grzegorz Wagner.

W Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych rozwija się obecnie 4,5 tysiąca dzieci i młodzieży. W Turnieju Talentów SOS, który odbył się 23 kwietnia wzięło udział osiem drużyn – dwie z Częstochowy i po jednej z Borowna, Będzina, Andrychowa, Nysy, Strzelców Opolskich oraz Kędzierzyna Koźla.

– Na pewno Częstochowa jest mocnym ośrodkiem, jeśli chodzi o szkolenie młodzieży. Są dwie szkoły w SOS-ach – zauważa Wagner. – Mamy zapewnienie szefostwa obiektu, że jesteśmy tu mile widziani. Myślę, że te dzieci zasługują na to, żeby grać w niezłych warunkach.

Syn Huberta Wagnera był pod wrażeniem Hali Sportowej Częstochowa. Obiekt widział już podczas Pucharu Polski w siatkówce. – Historia zatacza koło – twierdzi Wagner. –  Pamiętam czasy, kiedy AZS grał w Politechnice i była to wtedy najgorsza hala. Potem powstała hala Polonia. Po kilkunastu latach stała się najgorszą halą w PlusLidze. A teraz Częstochowa znowu ma najpiękniejszy obiekt w tych rozgrywkach.

Przejdź do treści