Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Najlepsi częstochowscy sportowcy 2013 roku

Nagrody_03

Żużlowiec Artur Czaja ze Stowarzyszenia CKM Włókniarz oraz triathlonistka WLKS-u Kmicic Ewa Bugdoł otrzymali nagrody I stopnia za wybitne osiągnięcia sportowe w 2013 roku.

Nagrody i wyróżnienia miasta Częstochowy otrzymało 110 sportowców, trenerów i działaczy. Miejska komisja opiniująca przyznała 46 nagród dla 33 zawodników, 9 trenerów i 3 działaczy oraz 64 wyróżnienia dla 49 zawodników, 12 trenerów i 3 działaczy.

– Dzięki wam Częstochowa jest proponowana jako miasto kojarzone z wysokim poziomem sportowym. Wasze medale zwycięstwa i punkty dają nadzieję na kolejne sukcesy, ponieważ inspirują najmłodszych mieszkańców miasta, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem – gratulował laureatom Krzysztof Matyjaszczyk.

Główną nagrodę w wysokości 3 tys. zł otrzymał Artur Czaja za zajęcie 1. miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Europy Juniorów, zwycięstwo w Młodzieżowych Mistrzostwach Par Klubowych oraz szóste miejsce Indywidualnych Mistrzostwach Europy Juniorów. Na równi z żużlowcem oceniono dokonania Ewy Bugdoł. Triathlonistka zajęła 1. miejsce w w Pucharze Świata na dystansie długim w kategorii elita.

Nagrody drugiego stopnia w wysokości 1500 zł otrzymali: Aleksandra Nowak z Częstochowskiej Akademii Taekwon-do, która zajęła drugie miejsce w Mistrzostwach Świata w w walkach indywidualnych w kat. wagowej 75 kg; Janusz Darocha za 1. miejsce drużynowo i 4. miejsce indywidualnie w Rajdowych Mistrzostwach Europy oraz 1. miejsce w Rajdowych Mistrzostwach Polski, 3. miejsce w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski, 1. miejsce w Rajdowo Nawigacyjnym Pucharze Polski; Alicja Ziaja z Klubu Środowiskowego AZS Strzelectwa Sportowego za 2. miejsce drużynowo w strzelectwie ksp 3 razy 20 – 300 m, 3. miejsce drużynowo ksp 60 l – 50 m w Mistrzostwach Europy Seniorów, 1. miejsce indywidualnie i 2. miejsce drużynowo w strzelectwie ksp 60 l – 50 m, 2. miejsce indywidualnie w strzelectwie kpn 40 – 10 m
w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Nagrody i wyróżnienia wręczyli laureatom, podczas uroczystości w Hali Sportowej Częstochowa, prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek oraz przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski. Wszyscy wyróżnieni otrzymali okolicznościowe statuetki z grawertonem. Zagrała dla nich grupa Yves.

 

Przejdź do treści