Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Widok ze Skierniewic wygrał Częstochowa Cup!

czestochowa-cup-2003-31

Drużyna Widoku Skierniewice z rocznika 2003 i młodsi wygrała drugi turniej z cyklu Częstochowa Cup 2014. W finale pokonała 1:0 Pogoń Kamyk. Imprezie patronował prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

W turnieju zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa i Halę Sportową Częstochowa wystartowało 8 drużyn z całej Polski. Honoru Częstochowy broniły dwa zespołu Ajaksu. W gronie startujących drużyn znalazł się Widok Skierniewice, późniejszy triumfator zawodów.

– Staramy się działać w naszym małym klubiku. Próbujemy trenować wszystkie roczniki tym samym systemem, więc tutaj chłopcy świetnie sobie radzą – zauważa Artur Osadowski, trener Widoku Skierniewice. – Zresztą grają długo, bo wcześniej zaczynamy szkolenie, czyli od piątego roku życia. Średnio zaliczamy dwa, trzy turnieje w miesiącu. Od rocznika 2002 bawimy się w młodzieżową piłkę i dążymy do tego, żeby w seniorach grali nasi wychowankowie.

Dzień wcześniej drużyna Widoku wystąpiła w mocno obsadzonym turnieju w Ksawerowie, pokonując m.in. Widzew Łódź i ŁKS Łódź. – Pojechaliśmy się tam uczyć, a zajęliśmy trzecie miejsce – mówi Osadowski. – W Ksawerowie grała zupełnie inna jedenastka. Do Częstochowy przywiozłem dziewięciu piłkarzy.

Drużyna ze Skierniewic z rocznika 2003 i młodsi już drugi raz w tym roku wystąpiła w Hali Sportowej Częstochowa. Wcześniej wzięła udział w turnieju zorganizowanym przez miejscową Skrę. –  Hala robi super wrażenie. Gdy tylko dowiedziałem się, że jest turniej i mogę tu wrócić, zrobiłem to z miłą chęcią – podkreśla Osadowski.

Po raz pierwszy nowoczesną halę odwiedziła Karolina Surdek, która trenuje PKS Danków. – Potężny obiekt, trybuny ogromne – twierdzi Karolina Surdek, która była zadowolona z poziomu turnieju. – Nie było takiej drużyny, która przeważała przez cały mecz. Dla nas liczyła się przede wszystkim zabawa. Wyniki były sprawą drugorzędną.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła Szóstka Radomsko, która pokonał aż 4:0 Orła Kiedrzyn.

Najlepszy zawodnikiem został  Maksym Rosiński z Widoku  Skierniewice, a strzelcem jego kolega z zespołu Aleksander Dębowski. Nagrodę dla najlepszego bramkarza odebrała Oliwia Młynek z Orła Kiedrzyn. Wyróżniono także najmłodszego uczestnika turnieju Nikolę Młynek z Orła Kiedrzyn.

Ostatni turniej w ramach cyklu Częstochowa Cup odbędzie się 2 marca. W Hali Sportowej Częstochowa zagrają drużyny z rocznika 1999 i młodsi.

Wyniki: UKS Ajaks ‘A” – Pogoń Kamyk 0:1, UKS Ajaks „B” – PKS Danków 1:2, Widok Skierniewice – UKS Myszków 2:0, Szóstka Radomsko – Orzeł Kiedrzyn 0:1, UKS Ajaks ‘A” – UKS Myszków 1:1, UKS Ajaks „B” – Orzeł Kiedrzyn 1:0, Pogoń Kamyk – Widok Skierniewice 1:4, PKS Danków – Szóstka Radomsko 1:4, UKS Ajaks ‘A” – Widok Skierniewice 0:1, UKS Ajaks „B” – Szóstka Radomsko 0:0, UKS Myszków – Pogoń Kamyk 2:2, Orzeł Kiedrzyn – PKS Danków 4:2

Półfinały: Widok Skierniewice – Szóstka Radomsko 5:1, Pogoń Kamyk – Orzeł Kiedrzyn 4:0

Mecz o 7. miejsce: UKS Ajaks „A”- PKS Danków 4:0
Mecz o 5. miejsce: UKS Myszków – UKS Ajaks „B” 1:1 k. 1:2
Mecz o 3. miejsce: Szóstka Radomsko – Orzeł Kiedrzyn 4:0
Finał: Widok Skierniewice – Pogoń Kamyk 1:0

Przejdź do treści