Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Transfer pokonany po raz drugi w PlusLidze! AZS wydarł rywalom zwycięstwo

azs_transfer

Częstochowski AZS mimo że pogodził się już z brakiem awansu do rundy play-off, nie zamierza łatwo oddawać punktów rywalom. Udowodnił to w spotkaniu z Transferem, pokonując bydgoszczan 3:2. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej PlusLigi częstochowianie odnieśli szóste zwycięstwo, w tym drugie z Transferem Bydgoszcz. To był również ich ostatni mecz tej fazy rozgrywek w Hali Sportowej Częstochowa.

W pierwszym secie Transfer wypracowywał sobie minimalną przewagę, którą po chwili odrabiali częstochowianie. Po kontrze Marcina Walińskiego drużyna Vitala Heynena prowadziła 15:16. Po wznowieniu gry goście zaczęli uciekać gospodarzom. Pomogły im w tym błędy AZS-u. Najpierw w aut zaatakował Dawid Murek, a w kolejnej akcji został zablokowany. Udany atak z kontry Walińskiego dał bydgoszczanom 20 punkt. Goście do końca kontrolowali już przebieg seta, wygrywając 18:25.

W drugiej partii po dwóch skutecznych kontratakach Carsona Clarka i Jana Nowakowskiego przyjezdni prowadzili 8:13. Gdy wydawało się, że również drugi set padnie ich łupem, sytuację odwrócił Murek. Częstochowianie zdobyli przy jego zagrywce pięć punktów z rzędu i doprowadzili do remisu (14:14). Kapitan AZS-u był bohaterem emocjonującej końcówki. Przy stanie 25:24 skończył piłkę z kontry, dając zwycięstwo akademikom w drugiej odsłonie.

Trzeci set był niemal lustrzanym odbiciem inauguracyjnej partii. Po drugiej przerwie technicznej bydgoszczanie powiększali przewagę. Po skutecznej kontrze i zagrywce Walińskiego oraz autowych atakach Michała Kaczyńskiego i Miłosza Hebdy prowadzili 16:21, wygrywając ostatecznie 21:25.

Już na początku czwartej osłony goście wypracowali sobie czteropunktową przewagę (4:8). Świetną partię rozgrywał jednak Bartosz Bednorz, który zastąpił nieskutecznego Michała Kaczyńskiego. Zaciętą końcówkę częstochowianie wygrali 29:27 i doprowadzili do tie-breaka.

Decydujący set był wyrównany do połowy. Po zmianie stron skuteczną zagrywką popisał się Wojciech Kaźmierczak, w antenkę zaatakował Garrett Muagututia i AZS prowadził 11:8. Niezawodny tego dnia Bednorz wykorzystał kontrę, dając piłkę meczową częstochowskiej drużynie. Ostatni punkt podarował AZS-owi Clark.

Dzięki zwycięstwu akademicy przerwali passę pięciu porażek z rzędu. Ich sytuacja w tabeli nie uległa zmianie. Przed ostatnią kolejką zajmują 11. miejsce i pozostaną na nim do końca rundy zasadniczej.

AZS Częstochowa – Transfer Bydgoszcz 3:2
(18:25, 26:24, 21:25, 29:27, 15:10)

AZS: Murek, Kaczyński, Hebda, Vesely, Kaźmierczak, Buczek, Piechocki (libero) oraz Kozłowski, Bednorz, Marcyniak

Transfer: Clark, Muagututia, Woicki, Waliński, Nowakowski, Jurkiewicz, Bonisławski (libero) oraz Wika, Salas, Janeczek, Wieczorek