Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Zagrają dla chorego Szymka

Plakat 484x684 CMYK 300 dpi smallPiłkarski turniej gwiazd, występ grupy Boys, licytacje i wiele innych atrakcji – w niedzielę, 15 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa „Artyści Grają dla Szymona”.

Siedmioletni Szymon Noszczyński cierpi na rzadką wadę genetyczną monosomię 1p36, choruje na padaczkę i ma wadę serca. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na jego kosztowną rehabilitację. W styczniu 2014 roku czeka go operacja nóg w szpitalu w Krakowie. Dzięki niej Szymek będzie mógł stać w pionizatorze, nie odczuwając bólu, a potem chodzić na własnych nogach.

Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji. Główną z nich będzie turniej piłkarski, w którym zagra drużyna gwiazd w składzie: Mariusz Kałamaga, Bill Gun, Daniel Wieleba, Marcin Mroczek, Przemysław Cypriański, Tomasz Szimszajner, Piotr Świerczewski, Radosław Majdan. Trener tej reprezentacji będzie Andrzej Strejlau. Na scenie wystąpią: Paweł „Biba” Binkiewicz, laureat X Factor, zespół PonczoHa i grupa Boys.

W trakcie imprezy pod młodek pójdzie kilka wartościowych przedmiotów. Zlicytowane zostaną pióro prezydenta Bronisława Komorowskiego, oficjalna porcelana pary prezydenckiej, koszulki Borussii Dortmund z autografem Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka, koszulka NBA z autografem Marcina Gortata i opaską na rękę „Polish Machine”, a także rękawice bramkarskie Jerzego Dudka z autografem.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Navigator, która wspiera i propaguje lotnictwo oraz krzewi kulturę fizyczną. Współprodukowała Pikniki Lotnicze Góraszka w Warszawie oraz Bemowo On Air. – Nasza fundacja wcześniej zajmowała się organizowaniem turniejów sportowych, więc chcieliśmy połączyć promocję zdrowego stylu życia ze zbiórką pieniędzy na szczytny cel – mówi Justyna Molik z Fundacji Navigator. – W porozumieniu ze sponsorami postanowiliśmy właśnie w Częstochowie zorganizować taką imprezę. Poznaliśmy mamę Szymona – Anię i zafascynowaliśmy się jej wielką energią.

Bilety kosztują w przedsprzedaży 15 zł (ticketpro), a w dniu imprezy 20 zł. Dzieci do 12 lat wchodzą za darmo.

Początek imprezy o godz. 11.

Dodatkowe atrakcje
– Figloraj dla dzieci ( zjeżdżalnie, zamki, suchy basen, trampoliny, eurobungi)
– Akademia Młodego Piłkarza ( animacje dla najmłodszych z piłką nożną)
– Klub Kubusia Puchatka – animacje dla maluchów ( zabawy dla dzieci w wieku 3-6lat /przedszkole)
– Game Zone – strefa gier X BOX (dla dzieci 7-12)
– Strefa Fanów ( ścianka breandingowa i stanowisko do foto z artystami )
– Coffe point
– Bistro Kiosk
– Punkty wystawowe
– Prezentacja samochodów zabytkowych
– Przejazdy samochodem rajdowym w strefie rally (przed halą) na fotelu pilota rajdówki
– Turniej Piłkarski dla dzieci (rocznik 2005)
– Turniej Piłkarski dla dorosłych, w którym wystąpią m.in. Reprezentacja Artystów Polskich i Samorządowcy Częstochowy
– Honorowy punkt krwiodawstwa
– Koncert Marcina Millera z zespołem
– Pokaz Samba Brasil ( karnawałowy show z Brazylii)

 

Przejdź do treści