Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC zagrali dla chorego Szymka

grali-dla-szymka-16

 Polscy artyści i sportowcy zagrali dla chorego Szymka w piłkarskim turnieju w Hali Sportowej Częstochowa Na scenie wystąpił  Paweł „Biba” Binkiewicz, laureat X Factor.– Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, szczególnie dla dzieci. Były dmuchańce, figloland, Akademia Młodego Piłkarza. Dla starszych była wystawa samochodów. Przez cały dzień można było jeździć rajdówką po parkingu z Bartkiem Mireckim – wymienia Maciej Sasin z fundacji Navigator.

Główną atrakcją charytatywnej imprezy, która odbyła się 15 grudnia był turniej piłkarski. Trzecie miejsce zajęła w nim Reprezentacja Artystów Polskich. – Mamy reprezentację, która bierze często udział w różnego typu imprezach. Jako jej członek i fan futbolu czuję się zobowiązany do tego, żeby tu być. Poza tym robię to z miłą chęcią – mówi Rafał Mroczek.

Reprezentacja Artystów Polskich przegrała w półfinale z późniejszym zwycięzcą turnieju Partnerem Sosnowiec 1:2. – Naprawdę niewiele zabrakło, abyśmy ich pogonili. Wtedy to my wznosilibyśmy puchar zwycięzców – twierdzi Rafał Mroczek.

Mocnym punktem drużyny artystów był Radosław Majdan, były polski piłkarz, wychowanek i wieloletni zawodnik Pogoni Szczecin występujący na pozycji bramkarza. – Wynik jest sprawą drugorzędną w takich imprezach. Najważniejsze jest to, że można komuś pomóc. Graliśmy dla Szymka i cieszę się, że mogliśmy wystąpić. Reprezentacja Artystów Polskich po części została stworzona, żeby brać udział w tego rodzaju wydarzeniach – zauważa Majdan. – Oczywiście jako sportowiec nie lubię przegrywać. Turniej wygrała jednak najlepsza drużyna.

Majdan po raz pierwszy odwiedził Halę Sportową Częstochowa. Obiekt zrobił na nim ogromne wrażenie. – Bardzo ładne miejsce. Cieszę się, że oprócz stadionów w naszych kraju mamy również takie miejsca jak hala w Częstochowie. Dzięki takim obiektom nawiązujemy bardzo mocno do Europy – przekonuje były piłkarz.

W pomoc dla Szymka mocno włączyła się częstochowska Skra, która wystawiła dwa zespoły. – Naszym celem jest wychowywanie poprzez sport i szkolenie od najmłodszych lat – podkreśla Agnieszka Gabrysz, dyrektor marketingu Skry Częstochowa. – Sami jesteśmy klubem, który często wyciąga rękę i potrzebuje pomocy od innych, żeby jakoś się utrzymać. Uważamy, że jeśli będziemy pomagać, to wróci to do nas.

W trakcie imprezy pod młotek poszło kilka wartościowych przedmiotów. Licytowano pióro prezydenta Bronisława Komorowskiego, oficjalną porcelanę pary prezydenckiej czy koszulki Borussii Dortmund z autografem Kuby Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka.

Siedmioletni Szymon Noszczyński cierpi na rzadką wadę genetyczną monosomię 1p36, choruje na padaczkę i ma wadę serca. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na jego kosztowną rehabilitację. W styczniu 2014 roku czeka go operacja nóg w szpitalu w Krakowie. Dzięki niej Szymek będzie mógł stać w pionizatorze, nie odczuwając bólu, a potem chodzić na własnych nogach.

Wyniki turnieju piłkarskiego

Gr. A: Partner Sosnowiec – Tadex 9:0, Partner – Skra 3:2, Tadex – Skra 1:3; gr. B: SGP – Drog Bud 1:1, SGP – Stolzle 0:2, Drog Bud – Stolzle 3:4.

Półfinały: Reprezentacja Artystów Polski – Partner Sosnowiec 1:2, Samorządowcy – Stolzle 1:5.

mecz o 3. miejsce: Samorządowcy – Reprezentacja Artystów Polskich 2:5

finał: Partner – Stolzle 4:0

 

Przejdź do treści