Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Opłatki z Jasnej Góry na meczu AZS-u ze Skrą

sebastian matecki i konrad pakosz

Kibice, którzy w czwartek, 19 grudnia przyjdą do Hali Sportowej Częstochowa dopingować miejscowy AZS w ostatnim w tym roku spotkaniu ze Skrą Bełchatów otrzymają od ojców paulinów opłatki poświęcone i pobłogosławione na Jasnej Górze.

– Wiemy, że AZS określany jest często jako drużyna spod Jasnej Góry. Mówi się też, czy będzie kolejny cud pod Jasną Górą – zauważa o. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry. – To jest też piękna reklama dla klasztoru. Przez to Jasna Góra zdobywa rozgłos w świecie sportowym. Chcemy więc odwdzięczyć się i zaproponowaliśmy tę formę życzeń, aby czwartkowy mecz był wzbogacony duchowym elementem. Ci, którzy przybywają na mecze stanowią też formę rodziny. Dzielenie się opłatkiem to zwyczaj prowadzący nas do jedności.

Czy w czwartek będziemy świadkami cudu pod Jasną Górą? Mocno liczą na to częstochowscy paulini i jednocześnie kibice AZS-u, a także prezes klubu Konrad Pakosz. – O ile się nie mylę, to cztery lata temu właśnie 19 grudnia pokonaliśmy Skrę Bełchatów 3:0 – przypomina Pakosz.

Warto wybrać się na czwartkowe spotkanie, aby po raz ostatni zobaczyć w tym roku w akcji częstochowskich akademików. Być może los uśmiechnie się do nich i mimo problemów kadrowych powalczą o zwycięstwo. – Ostatni mecz w roku powinien być momentem do zastanowienia się, co możemy zrobić lepiej, skuteczniej, aby również odpocząć przez okres świąt. W tym roku będzie on wyjątkowo długi dla naszych zawodników. Kolejny mecz zagramy dopiero w Częstochowie  w środę, 8 stycznia z Politechniką Warszawską – informuje Pakosz.

Podczas spotkania w sprzedaży będą nowe koszulki dla kibiców, a także kalendarze klubowe. – Chcielibyśmy, aby w tym i następnych sezonach Hala Sportowa Częstochowa była cała zielona. Dlatego przygotowaliśmy nowe koszulki – wyjaśnia Pakosz.

Czwartkowy mecz poprzedzi I Turniej Świąteczny o Puchar Alchemii Sportu pod patronatem Jerzego Buzka. Siatkarskie zawody adresowane są do chłopców z roczników 2001 i młodszych. Do turnieju zgłosiło się już 25 drużyn.

– To dla nas niezwykle istotny element tego, aby wrócić do korzeni AZS-u Częstochowa – przekonuje Pakosz. – Zależy nam na tym, aby młodzi siatkarze z miasta i okolicy rozwijali się w AZS-ie czy przy działającym od tego roku Stowarzyszeniu Częstochowska Siatkówka działającym przy Fundacji Alchemia Sportu.

Każdy uczestnik i opiekun turnieju otrzyma bezpłatny bilet na mecz AZS Częstochowa – PGE Skra Bełchatów.

Zawody rozpoczną się o godz. 10. Mecz w ramach PlusLigi zaplanowano na godz. 18.

 

Przejdź do treści