Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Głośny doping młodych kibiców

kibice1

Wielki finał akcji „Szkoła kibicuje”, który odbył się we wtorek, 26 listopada w Hali Sportowej Częstochowa, przyciągnął ponad 3 tys. dzieci i młodzieży z częstochowskim szkół.Częstochowa wspólnie z AZS-em przygotowała projekt, który dotyczy m.in. udziału dzieci i młodzieży szkolnej w organizowanych przez AZS rozgrywkach PlusLigi, spotkań młodzieży z zawodnikami i trenerami oraz udziału w meczach mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn. Spośród dwudziestu zgłoszonych do konkursu okazał się najlepszy. Częstochowa wyprzedziła m.in. Chojnice i Chorzów i otrzymała w nagrodę 70 tys. zł na organizację wielkiego finału.

– Dostaliśmy specjalne pieniądze na to, żebyśmy mogli się tutaj spotkać z naszymi wspaniałymi sportowcami i usłyszeć jak należy odpowiedzialnie i bezpiecznie kibicować. Mam nadzieję, że dzięki temu spotkaniu i całej akcji będziecie chcieli odwiedzać nasze obiekty sportowe i wspierać swoim kibicowaniem naszych sportowców – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Gwiazdami spotkania byli siatkarze Dawid Murek i Michał Bąkiewicz, a także dyrektor sportowy AZS-u Ryszard Bosek oraz dziennikarz Polsat Sport Marek Magiera.

Michał Bąkiewicz, który pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, pamięta jak kibicował tamtejszym drużynom piłkarskim. – Byłem grzeczny, kibicowałem fair, wspierałem nasze zawodniczki i zawodników – wspomina Bąkiewicz, który chwali akcję „Szkoła kibicuje”. – To bardzo ważna inicjatywa. Chodzi o to, żeby dzieciaki już od małego uczyły się szacunku do drugiego człowieka i fajnie się bawiły. Ostatnio na naszym meczu z Olsztynem widziałem, że dzieciaki z podstawówki kibicowały fantastycznie, bez żadnych obelg, brzydkich słów.

Bardzo liczną i głośną grupę młodych kibiców przyprowadził Piotr Skuza, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 38. Młodzi fani mieli ze sobą flagę, szaliki i bęben. Na mecze częstochowskiego AZS-u przychodzą do Hali Sportowej Częstochowa już od dwóch lat. – Na każdy mecz AZS-u chodzi ok. 150-170 osób z naszej szkoły – twierdzi Skuza. – Kibicuje również Skrze, mamy silną grupę fanów Włókniarza. Dopingujemy również siatkarki, koszykarzy, tenisistki stołowe – wylicza.

Podczas finału akcji młodzież poznawała alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu, obejrzała pokaz ratownictwa medycznego oraz dowiedziała się, co grozi za niewłaściwe zachowanie w trakcie wydarzenia sportowego. Wszyscy otrzymali opaski, klaskacze i informatory z zakresu bezpieczeństwa na imprezach sportowych.

Przejdź do treści