Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Przełamywali bariery w HSC

przełam bariery1

250 niepełnosprawnych sportowców, głównie dzieci i młodzież z 20 ośrodków i szkół z Częstochowy i okolic wzięło udział  27 listopada w zimowej edycji Olimpiady Sportowej „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa”.Drugi raz uczestników olimpiady gościła Hala Sportowa Częstochowa, doskonale przygotowania do przyjmowania osób niepełnosprawnych. Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych konkurencji. Uczestnicy olimpiady wzięli udział w grach ruchowych oraz konkurencjach sportowych w czterech kategoriach ruchowych. Wszystko po to, by każde dziecko bez względu na stopień niepełnosprawności mogło wystartować w zawodach. Był slalom, tor przeszkód, bieg braci syjamskich, przeciąganie liny, rzuty do kosza.

Liczną grupę podopiecznych z Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka przyprowadził ze sobą Janusz Kała. – Nasze dzieci od kilku tygodni przygotowywały się do olimpiady. Chciały pokazać, że że mimo niepełnosprawności potrafią się bawić i chcą zwyciężać. Dzięki takim imprezom wiedzą, że nie są same i mogą rywalizować w formie zabawy, przygody ze sportem – stwierdził Janusz Kała.

Organizatorzy przedsięwzięcia chcą, aby każdy niepełnosprawny mieszkaniec Częstochowy czuł się pełnoprawnym członkiem lokalnej społeczności. Dlatego tak ważne są organizowane dwa razy do roku olimpiady, którym patronuje Huta Częstochowa.

– Szczególnie cieszę się z tego, że jest z nami Zespół Szkół Specjalnych nr 28. Nie tak dawno mieliśmy smutną wiadomość. Grono uczniowskie dowiedziało się o dużym nieszczęściu, które spotkało pedagogów tej placówki. Mimo tak smutnego doświadczenia jesteście z nami – powiedział Jacek Kasprzyk z ISD Huty Częstochowa.

Przejdź do treści