Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Trzy ostatnie sety AZS-u w tym roku i zwycięstwo z MKS-em Wałbrzych (zdjęcia)

W rozegranym awansem i zarazem ostatnim w tym roku meczu siatkarze AZS-u bez straty seta pokonali w Hali Sportowej Częstochowa MKS Aquę-Zdrój Wałbrzych. Było to szóste z rzędu zwycięstwo akademików.

Częstochowianie byli faworytem tego pojedynku i w dwóch pierwszych seta wyraźnie przeważali. Inauguracyjną odsłonę wygrali do 25:15, a drugą partię jeszcze wyżej – 25:12. Wałbrzyszanie podjęli walkę dopiero w trzeciej odsłonie.

W pierwszej części seta wynik oscylował w okolicy remisu. Dzięki dwóm asom Jędrzeja Gossa gościom udało się odskoczyć na trzy punkty (17:14). Częstochowianie mieli problemy ze skończeniem ataku i dopiero po asie Sławomira Stolca dogonili rywali (22:22). Po autowej zagrywce Daniela Szaniawskiego wałbrzyszanie mieli piłkę setową (24:23), ale jej nie wykorzystali. W grze na przewagi lepsi okazali się gospodarze, a blok Stolca na Lindzie zakończył cały mecz.

Częstochowianie zainkasowali trzy punkty i objęli pozycje lidera. Od pozostałych drużyn mają o jedno spotkanie rozegrane więcej.

AZS Częstochowa – MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych 3:0
(25:15, 25:12, 27:25)

AZS: Szczurek, Stolc, Bućko, M’Baye, Szaniawski, Krzysiek, Koziura (libero) oraz Macheta (libero), Magnuszewski, Mańko i Janus
MKS: Lipiński, Hudzik, Dzikowicz, Goss, Zieliński, Woźnica, Szydłowski (libero) oraz Orobko, Buczek, Linda, Dereń i Marszałek

Przejdź do treści