Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Tenisiści amatorzy walczyli w HSC o mistrzostwo Polski (zdjęcia)

W sobotę i niedzielę (20 i 21 maja) w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się kolejna edycja Mistrzostw Polski Amatorów w tenisie stołowym.

W turnieju wystartowało łącznie 174. zawodników i zawodniczek. Mistrzami w swoich kategoriach wiekowych zostali: Wojciech Romik (Piekary Śląskie), Przemysław Przesmycki (Łódź), Marek Stępień (Łódź), Marek Chybiński (Przyrów) i Bartosz Kwodawski (Gliwice). Wśród kobiet triumfowała Aneta Myrmus z Koziegłów. Kategorię VIP wygrał ponownie Edmund Olszowy z Praszki.

Najlepszą amatorską drużyną w Polsce została KTS Energia Kozienice, której skład tworzyli: Tomasz Tamioła, Grzegorz Tamioła i Piotr Łyjak.

klasyfikacje:

do 35 lat:
1. Wojciech Romik
2. Paweł Gąsiorski
3-4.
Rafał Żurek
Jakub Łoch
5-6.
Maciej Kilanowski
Michał odolczyk
7-8.
Karol Wydmuch
Damian Skibior
9-12.
Paweł Polański
Łukasz Daniel
Krzysztof Juszczyk
Mateusz Kozanowski
13. Mateusz Drzyzga
14. Piotr Kasprzyk
15-16.
Marcin Woźniczka
Adam Kopytek
17-18.
Michał Kosiciarz
Michał Wójcik
19-24.
Alicja Olub Walasek
Katarzyna Rybak
Michał Seget
Arkadiusz Pawełczak
Mateusz Mirecki
Łukasz Łyszkowicz

36-50 lat:
1. Przemysław Przesmycki
2. Grzegorz Jugowiec
3-4.
Robert Klafczyński
Dariusz Kuczera
5-6.
Zbigniew Desperak
Sebastian Krupa
7-8.
Robert Wielgosz
Jacek Robak
9-12.
Zbigniew Goździk
Mariusz Baron
Rafał Wójcik
Leszek Piotrowski
13-16.
Krzysztof Schaniel
Dariusz Będzyński
Zbigniew Żelezik
Krzysztof Zięty
17. Arkadiusz Skupiński
18. Adam Staniczek
19-20.
Robert Świetlik
Zbigniew Nocuń
21-24.
Ryszard Berka
Tomasz Wieczorkiewicz
Paweł Składanek
Jacek Kowalski
25-32.
Dariusz Nowak
Robert Balik
Maciej Król
Tomasz Zal
Krzysztof Szymaczek
Krzysztof Duplaga
Paweł Chobot
Patryk Mroziński
33-40.
Sławomir Wawryło
Szymon Sierocki
Tomasz Pietrzak
Piotr Gil
Piotr Łyszkowicz
Rafał Kostarczyk
Marek Wójcik
Mariusz Droś

51+:
1. Marek Stępień
2. Mariusz Żurek
3-4.
Tomasz Dziubecki
Jacek Łyżwiński
5-6.
Jerzy Ciekański
Andrzej Wnęk
7-8.
Marian Richta
Bogusław Rus
9-12.
Andrzej Kiera
Mirosław Wydmuch
Konrad Cichosz
Bogusław Skop
13. Bogdan Kachel
14. Paweł Burchard
15-16.
Witold Sokołowski
Marek Dziedziński
17-18.
Lech Kowalczyk
Bogusław Stefańczyk
19-24.
Marek Borys
Wincenty Warzecha
Waldemar Wnuk
Rafał Serwata
Ireneusz Karyl
Jacek Jaworski
25-30.
Henryk Sibera
Grzegorz Szklarek
Edward Plaza
Dariusz Kopytek
Jan Michta
Jan Kasendra

kobiety:
1. Aneta Myrmus
2. Beata Stolarska
3. Grażyna Rumińska
4. Alicja Olub Walasek
5-6.
Katarzyna Rybak
Natalia Wawrzyniak
7-8.
Monika Zórawska
Natalia Bachór
9-10.
Oliwia Zawiasa
Kamila Piekarska
11-12.
Anna Matyja
Magdalena Jaskulska

VIP (grało 10. zawodników):
1. Edmund Olszowy
2. Zbigniew Gruszka
3. Henryk Gilowski
4. Edmund Rożniewski

niepełnosprawni:
1. Marek Chybiński
2. Maksym Chudzicki
3. Wincenty Warzecha
4. Dariusz Kozieł
5. Dawid Pliszkiewicz
6. Aleksander Pliszkiewicz

do 3. ligi:
1. Bartosz Kwodawski
2. Grzegorz Sarnik
3-4.
Tomasz Piotrowski
Dawid Połoszczański
5-6.
Jakub Michalski
Maciej Rybak
7-8.
Piotr Łyjak
Grzegorz Tamioła
9-12.
Cezary Pawlik
Piotr Piasecki
Adam Marczak
Krzysztof Orpel
13-16.
Patryk Jędrzejak
Michał Kumor
Dawid Kotwica
Robert Derkowski
17-24.
Marek Piasecki
Robert Rejze
Paweł Gałecki
Zbigniew Nocuń
Waldemar Józala
Maciej Mędrecki
Eryk Skura
Tomasz Tamioła
25. Marek Chybiński
26. Mariusz Barszcz
27-28.
Sylwester Miśta
Mariusz Sikora
29-32.
Mateusz Kozanowski
Artur Sosna
Mirosław Lewczuk
Michał Machelski
33-36.
Przemysłać Moćko
Mateusz Wójcik
Sebastian Bąk
Grzegorz Jeż
37-48.
Aleksander Pliszkiewicz
Kamil Borowy
Jakub Łoch
Kacper Sławiński
Zbigniew Męcik
Daniel Biernacki
Katarzyna Rybak
Mariusz Ablewski
Artur Badura
Marcin Kuchta
Maksym Chudzicki
Jacek Żelezik
49-52.
Dariusz Kozieł
Paweł Składanek
Andrzej Zalewski
Marcin Kleszcz

Wyniki turnieju drużynowego:
1. KTS Energia Kozienice (Tomasz Tamioła, Grzegorz Tamioła, Piotr Łyjak)
2. Kebab GminaBlachownia.pl Cisie (Paweł Gąsiorski, Robert Klafczyński, Rafał Wójcik, Robert Wielgosz)
3. Energetyk Łódź (Tomasz Piotrowski, Przemysław Moćko, Robert Rejze, Mateusz Wójcik)
4. Bingo Tomaszów Mazowiecki (Zbigniew Goździk, Paweł Burchard, Dariusz Będzyński)
5-6.
AZS Radom (Eryk Skura, Mariusz Barszcz, Mariusz Ablewski)
Medicus (Cezary Pawlik, Waldemar Józala, Artur Badura)
7-8.
MOSIR TRS MILLENIUM Myszków (Michał Machelski, Jacek Żelezik, Sylwester Miśta)
Grupa Żelazny (Mariusz Sikora, Artur Sosna, Kacper Sławiński)
9. Bad-Ryn Tarnowskie Góry (Bogdan Kachel, Michał Seget, Aleksander Barton)