Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Jubileuszowa gala Boxing Night przeszła do historii (zdjęcia)

boks-gala Boxing Night-00W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się 10. edycja gali Boxing Night zorganizowanej przez grupę NW Promotion. W walce wieczoru w formule K-1 Słowak Tomas Mozny pokonał przez techniczny nokaut Michała Wlazło. Stawką pojedynku był pas mistrza Europy.

– Podczas gali Boxing Night 10 mieliśmy okazję zobaczyć kilka ciekawych akcji. Bardzo emocjonujące były zwłaszcza trzy ostatnie walki – twierdzi Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy. – Cieszę się, że po raz kolejny Hala Sportowa Częstochowa sprawdziła się i kibice mieli co oglądać. Liczę na to, że takich imprez będzie więcej i każdy znajdzie w tej hali coś dla siebie.

W pojedynkach bokserskich jednogłośnymi decyzjami sędziów zwycięstwa odnosili Łukasz Gworek, Adam Koprowski, Dawid Kwiatkowski i Marcin Siwy. Ten ostatni stoczył jednak bardzo ciężki pojedynek z Lukasem Horakiem.

W pierwszej walce w formule K-1 o puchar prezydenta Częstochowy Paweł Gierzyński pokonał niejednogłośną decyzją sędziów Vasyla Halycha. – Myślałem, że będzie trochę łatwiej. Rywal okazał się jednak bardzo trudnym przeciwnikiem – przyznaje Gierzyński. – Po gongu kończącym walkę byłem przekonany, że wygrałem. Zadałem przeciwnikowi dużo mocnych ciosów, które przede wszystkich były celne, trafne i precyzyjne. Udało mi się wykonać kilka wysokich kopnięć.

W walce wieczoru Michał Wlazło zmierzył się z mistrzem świata Tomasem Moznym. Słowak już na początku starcia zaczął zyskiwać przewagę. W 2. rundzie Wlazły doznał poważnego rozcięcia na głowie po kopnięciu Moznego. Lekarz nie dopuścił Polaka do kontynuowania pojedynku i to Słowak zdobył pas mistrza Europy.

Podczas gali zlicytowano także dwie bluzy i koszulkę Andrzeja Gołoty. Pieniądze zostały przeznaczone na leczenie chorych dzieci.

Wyniki gali Boxing Night 10:

K-1
waga ciężka: Tomas Mozny pok. Michała Wlazło przez TKO ( kontuzja rywala), 2. runda.
81 kg: Paweł Gierzyński pokonał Vasyla Halycha niejednogłośną decyzją sędziów

MMA
68 kg: Oktawian Bielski pokonał w 1. rundzie Krzysztofa Mielczarka przez poddanie

Boks zawodowy
61 kg: Łukasz Gworek pokonał Antonio Horvaticia jednogłośną decyzją sędziów
waga ciężka : Adam Koprowski pokonał Roberta Gacka jednogłośną decyzją sędziów
69 kg: Dawid Kwiatkowski pokonał Zorana Cveka jednogłośną decyzją sędziów
waga ciężka: Marcin Siwy pokonał Lukasa Horaka jednogłośną decyzją sędziów

Przejdź do treści