Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Piłkarska Gwiazdka w HSC!

Po raz pierwszy Piłkarska Gwiazdka rozbłyśnie w Hali Sportowej Częstochowa. Imprezie towarzyszyć będzie koncert zespołu Shamboo i konferencja szkoleniowa z udziałem m.in. Waldemara Fornalika.W turnieju weźmie udział sześć drużyn, w tym pierwszoligowy GKS Katowice i Chemik Kędzierzyn Koźle. Raków wystawi dwa zespoły. Pierwszy będzie składał się z piłkarzy z obecnej kadry zespołu, a drugi z zawodników w przeszłości grających w Rakowie, a obecnie w ekstraklasie.

Turniej poprzedzi konferencja dotycząca szkolenia dzieci i młodzieży. Oprócz Jerzego Brzęczka prelegentami będą Roman Firlus, Waldemar Fornalik, Dariusz Gęsior, Jacek Magiera i Marek Wleciałowski. Konferencja odbędzie się w dniu imprezy (22 grudnia) o godz. 10.30 w sali prasowej Hali Sportowej Częstochowa.

Piłkarska Gwiazdka będzie mieć również akcent muzyczny. Na scenie wystąpi zespół Shamboo, który promuje płytę „Tata” nagraną wspólnie z Muńkiem Staszczykiem. To formacja silnie związana z dzielnicą Raków. – Muzyka jest energetyczna z elementami regionalnego patriotyzmu. Płyta charakteryzuje nas samych jako częstochowian przez duże „C” – mówi Maciej Maślikowski, lider zespołu.

Sponsorem głównym tegorocznej imprezy jest Capital Consulting, firma zajmująca się handlem i inwestycjami. – W pełni popieramy ideę kształtowania charakterów młodych ludzi poprzez sport. Chcemy mieć satysfakcję że dołożyliśmy cegiełkę do „Piłkarskiej Gwiazdki”, która w pierwszej kolejności jest właśnie świętem tych młodych zawodników – tłumaczy Robert Rytkowski, współwłaściciel Capital Consulting.

Dostępne są już bilety na piłkarskie święto. Wejściówka w cenie 15 zł można kupować w sekretariacie RKS-u Raków przy ulicy Limanowskiego 83, Fightershop&NaOstrzu w częstochowskim Biznes Centrum, punkcie Lotto w centrum handlowym M1, Red Pubie przy ulicy Okrzei, Pubie 39 i pół przy ulicy Fieldorfa-Nila 1a, saloniku prasowy w Jagiellończykach, hala Polonia, salonie piłkarskim przy ulicy Katedralnej 3/5 i w podokręgu Częstochowa przy ulicy Kopernika 10/12.

Przejdź do treści