Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Turniejem piłkarskim w HSC uczcili 15. rocznicę wstąpienia Polski do UE (zdjęcia)

drużyna piłkarska

W Hali Sportowej Częstochowa rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji XV rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych.
– Młodzi ludzie już nie pamiętają czasów, kiedy Polska nie była w Unii Europejskiej. Dlatego ważne jest, aby mówić o tym i edukować. Musimy tłumaczyć naszym młodym obywatelom, że Unia Europejska to  nasza wspólna dzielnica, na której stoi nasz do Polska i z której dobrodziejstw korzystamy – mówi Marek Balt, członek rady nadzorczej Hali Sportowej Częstochowa. – Dobrze, że przy okazji tej edukacji dzieci mogą również uprawiać sport. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest wspieranie sportu masowego. Chodzi o to, żeby społeczeństwo było coraz zdrowsze. Z badań wynika, że w dzisiejszych czasach dzieci mają mniejszą masę mięśniową niż ich rówieśnicy 20, 30 lat temu. Bo dziś siedzą przed tabletami, komputerami, telefonami.

W turnieju wzięło udział osiem zespołów. Na odprawie każdy z nich wylosował jeden z krajów, z którymi Polska weszła do Unii Europejskiej w 2004 roku. Były to Słowacja, Czechy, Łotwa, Estonia, Cypr, Litwa, Malta i Słowenia.

Turniej wygrała Łotwa reprezentowana przez Szkołę Mistrzostwa Sportowego Nobilito. Drugie  miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa nr 50 (Węgry), a na najniższym stopniu podium uplasowała się Szkoła Podstawowa w Rzerzęczycach (Estonia).

Dla uczestników przygotowane zostały drobne upominki w postaci koszulek sportowych i pucharów dla drużyn.

Przejdź do treści