Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Seniorzy z kluczami do bram miasta. W HSC ruszyły Senioralia (zdjęcia)

Senioralia

W Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęła się trzecia edycja Senioraliów. Seniorki i seniorzy odebrali z rąk wiceprezydenta Jarosława Marszałka klucze do bram miasta.

– Rozpoczynamy dzisiaj wielkie święto, którego zazdrości nam cała Polska – mówił do częstochowskich seniorek i seniorów wiceprezydent Marszałek. – Od dziś w Częstochowie rządzą seniorzy. Robimy to po to, żebyście się mogli świetnie bawić. Bardzo się cieszę, że kolejny raz możemy przekazać Wam klucze do bram miasta. Mam nadzieję, że w tym roku będzie to impreza, której nie zapomnicie. W piątek specjalnie dla Was ta hala zmieni się nie do poznania. Będzie profesjonalna scena i nagłośnienie, a przede wszystkim ulubieni wykonawcy.

Trzecia edycja Senioraliów rozpoczęła się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastyka ogólnorozwojowa).

– Trochę jeździmy po Polsce i świecie. Mamy rodziny w różnych zakątkach kraju, ale wszyscy nasi bliscy czy znajomi są zaskoczeni, że w Częstochowie tak wiele dzieje się z myślą o seniorach. – twierdzi aktywna seniorka Bogusława Zielińska. – Miejmy nadzieję, że wciąż będzie nam dane spotykać się, cieszyć się, zdrowieć, zostawiać hektolitry potu i kilogramy na zajęciach. Tutaj fantastyczna rodzina, zawarły się nowe przyjaźnie.

Drugiego dnia Senioraliów czyli w piątek, 19 października od godz. 18 w Hali Sportowej Częstochowa zaśpiewają wielkie gwiazdy. Odbędzie się koncert „Wspomnienie Anny Jantar”. Później na scenie pojawi się Andrzej Rybicki, a wisienką na torcie będzie występ Maryli Rodowicz.

 

Przejdź do treści