Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Politechnika Częstochowska najlepsza w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski (zdjęcia)

Drużyna Politechniki Częstochowskiej wygrała półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce, który rozgrywany był w dniach 21-23 kwietnia w Hali Sportowej Częstochowa.

W rozgrywkach brały udział drużyny uczelniane z Katowic, Wrocławia, Gliwic, Opola i Raciborza. Nasze miasto reprezentowała Politechnika Częstochowska. – Zespół akademicki budowaliśmy w oparciu o naszych zawodników, którzy grają w II lidze. Liczę na to, że po raz pierwszy od kilku lat awansujemy do finałowej szesnastki – mówił pierwszego dnia turnieju Adam Stępniak, prezes KU AZS Politechniki Częstochowskiej. 

O sile częstochowskiej drużyny stanowili tacy zawodnicy jak Jarek Fomiczow, Przemek Łaszewski, Michał Orlikowski, Mateusz Gazarkiewicz  czy Patryk Wydra.

Politechnika ograła w ćwierćfinale 72:45 PWSZ Racibórz. Dużo bardziej zacięty był mecz półfinałowy, w którym gospodarze różnicą pięciu punktów pokonali Politechnikę Śląską Gliwice (52:47). W finale zmierzyli się z Politechniką Wrocławską, która rozbiła wcześniej 55:28 Uniwersytet Ekonomiczny Katowice. Częstochowianie pokonali rywali 47:35 i wygrali cały turniej. W meczu o trzecie miejsce Politechnika Śląska Gliwice przegrała 48:53 z Uniwersytetem Ekonomicznym Katowice.

Do finału, który odbędzie się w dniach 25-28 maja w Poznaniu, awans uzyskają cztery najlepsze zespoły.

Przejdź do treści