Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Senioralia w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

hsc-00-senioraliaW Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęła się pierwsza edycja Senioraliów. Tam z rąk wiceprezydenta Jarosława Marszałka seniorzy odebrali symboliczne klucze do bram miasta.– Wreszcie ktoś o nas pomyślał – mówi częstochowianka Elżbieta Stojek. – Jesteśmy wdzięczni władzom miasta, że możemy korzystać z tak wielu dobrodziejstw. Senioralia to impreza szyta na miarę naszych potrzeb.

Już od kilku lat częstochowscy seniorzy udowadniają, że chcą i potrafią się dobrze bawić, a  metryka nie ma tu nic do rzeczy. – Wspólnie z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem, z którym keidyś organizowaliśmy juwenalia, zauważyliśmy, że seniorzy w naszym mieście potrafią lepiej bawić się od studentów. Dlatego zrodził się pomysł zorganizowania Senioraliów – wyjaśnia wiceprezydent Marszałek. – I jak się okazuje, impreza trochę nas przerosła. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania.

Inauguracja wielkiego święta seniorów nastąpiła w czwartek, 20 października w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4. Spod placu Biegańskiego uczestników dowiozły na imprezę, a potem odwiozły autobusy MPK.

Po odebraniu symbolicznych kluczy do bram miasta seniorzy wzięli udział w blokach tematycznych z zakresu zumby, jogi oraz gimnastyki ogólnorozwojowej. W holu głównym obiektu wystawiały się podmioty zajmujące się zdrowiem, aktywnością fizyczną oraz organizacje i instytucje działające na rzecz seniorów w naszym mieście.

– Senioralia to doskonała okazja do tego, aby pokazać ludziom, co tak naprawdę robimy przez ostatnie trzy lata -twierdzi Bogusława Zielińska, która uczestnicy w zajęciach z gimnastyki ogólnorozwojowej i tańczy zumbę w Hali Sportowej Częstochowa. – Na rehabilitację czeka się półtora roku, a zajęcia są w poniedziałki, środy i piątki. Zapraszamy seniorki i seniorów z Częstochowy, żeby dołączały do nas, bo to świetna sprawa. Atmosfera jest jedyna w swoim rodzaju. Takiego klimatu do ćwiczeń, przyjaźni, koleżeństwa, wspólnych akcji i wyjść nie ma nigdzie indziej. Z tego co wiem, Częstochowa jest jedynym miastem w Polsce, gdzie funkcjonuje taki program dla seniorów. Jesteśmy wdzięczni za to władzom miasta, a także Stowarzyszeniu Sportowa Częstochowa.

Seniorzy dopiero rozkręcają się. W piątek, 21 października od godz. 17.30 bawić się będą na Tysiącleciu w hali Polonia. Na scenie zaśpiewają wielkie gwiazdy: Jerzy Połomski, Bohdan Łazuka, Andrzej Rosiewicz i Filip Borowski. Po koncercie odbędzie się taneczne afterparty z zespołem Chrząszcze.

– Uznaliśmy, że część koncertowa Senioraliów odbędzie się w hali w Polonia, ponieważ jest bardziej kameralna i ma dobry dojazd. Tymczasem wszystkie bilety rozeszły się w bardzo krótkim czasie – mówi wiceprezydent Marszałek. Gdybyśmy wtedy mieli taką wiedzę, zorganizowaliśmy koncerty w hali na Zawodziu. Obiecuję, że zrobimy tak w przyszłym roku – zapowiada.

Przejdź do treści