Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Hala Sportowa Częstochowa na trasie koncertowej Sylwii Grzeszczak

25 listopada w ramach jesiennej trasy koncertowej w Hali Sportowej Częstochowa wystąpi Sylwia Grzeszczak, która będzie promować swoją najnowszą płytę.

Wokalistka, kompozytor, autorka tekstów, jednym słowem człowiek orkiestra. Szerszej publiczności dała się poznać poprzez współprace z Liberem i niezwykły duet – połączenie młodzieńczej siły i doświadczenia, pięknego śpiewu i gry na fortepianie z elektryzującym rapem, który kolejny rok z rzędu podbija serca fanów w całej Polsce. Ich największe hity „Co z nami będzie” , „Nowe szanse” czy „Mijamy się” długo utrzymywały się na szczytach największych polskich rozgłośni radiowych jak RMF FM, Radio Zet czy Radio Eska.

Dla Sylwii ważną datą 2011 roku stał się 11 października – dzień premiery jej pierwszej solowej płyty pt. „Sen o przyszłości”. Album ten jeszcze przed premierą uzyskał status złotej, a niecałe dwa tygodnie później pokrył się platyną. Do dziś płyta sprzedała się prawie w 90-tysiącach egzemplarzy. Promocję rozpoczął singiel pt. „Małe rzeczy”, który stał się niekwestionowanym hitem lata 2011. Piosenka ta była przez osiem tygodni z rzędu najczęściej granym utworem w polskich stacjach radiowych. W plebiscycie Plotek.pl stała się Polskim Hitem Lata, a w plebiscycie Hit Lata 2011 Vivy pierwszą polską piosenką listy. Teledysk do utworu w krótkim czasie pobił wszelkie rekordy oglądalności.

Zainteresowanie Sylwią stało się tak duże, że w lipcu była na pierwszym miejscu wśród najczęściej wyszukiwanych osób w internecie. Wykonaniem utworu „Małe rzeczy” Sylwia zwyciężyła konkurs na najlepszą piosenkę wieczoru w opolskiej odsłonie koncertu Lata Zet i Dwójki, a na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej zdobyła Brązowy Samowar za występ z piosenką „Za toboy”.

Drugi singiel pt. „Sen o przyszłości” szybko znalazł się na pierwszych miejscach notowań. Dzięki teledyskowi do tej piosenki Polska po raz pierwszy wygrała 36. edycję międzynarodowego konkursu World Music Trophy, ustanawiając przy tym historyczne rekordy.

Pod koniec roku 2011 Sylwia wzięła udział wraz z innymi gwiazdami w charytatywnym projekcie Marka Kościkiewicza dla Fundacji Anny Dymnej. Tak powstała wspólna, świąteczna piosenka pt. „Naucz się kochać”. Początek roku 2012 przyniósł wiele pozytywnych dla Sylwii podsumowań.

Album „Sen o Przyszłości” stał się albumem roku 2011 w otwartym plebiscycie RMFon.pl, wygrywając m.in. z „21” Adele. Klip „Sen o przyszłości” ogłoszono polskim teledyskiem roku 2011 w plebiscycie Interia.pl, gdzie zdecydowanie zwyciężył z 19. produkcjami innych rodzimych artystów.

Pierwszą polską piosenką w plebiscycie na przebój roku 2011 RMF-FM okazały się „Małe rzeczy”. „Sen o Przyszłości” uplasował się na podium plebiscytu Złoty Przebój Roku 2011. Oba solowe hity Sylwii ukazały się w pierwszej dziesiątce Plebiscytu na Przebój Roku Radia ZET oraz uzyskały bardzo wysokie wyniki w rocznym plebiscycie Gorąca 100 Radia ESKA. Należy podkreślić, że w liście przebojów 2011 roku Radia ESKA oba single Sylwii jednocześnie i jako jedyne stały się pierwszymi polskimi utworami całego plebiscytu. „Małe rzeczy” uzyskały ponad 18 mln wyświetleń i uplasowały się na trzecim miejscu najczęściej słuchanych polskich piosenek na YouTube.

Kolejny singiel pt. „Karuzela” trafił do rozgłośni w styczniu 2012 roku i szybko zawitał na szczyt listy przebojów a teledysk do utworu od razu wzbił się na pierwsze miejsca list najczęściej oglądanych. Rok 2012 był także jej rokiem…zdobyła wszystkie możliwe nagrody…. Podczas gali Viva Comet 2012 Sylwię uhonorowano prestiżową statuetką za zwycięstwo w kategorii Przebój Roku. Spośród czterech nominowanych piosenek wygrały „Małe rzeczy” – pierwszy solowy utwór Sylwii.

Podczas Festiwalu Opolskie triumfowała w koncercie SuperJedynek, których zdobyła najwięcej bo aż dwie w Kategorii Super Artystka oraz Płyta Roku. Ona też zdobyła najwięcej nagród podczas Eska Music Awards 2012, bo aż w trzech kategoriach Artystka Roku, Płyta Roku oraz Teledysk Roku.

8 marca 2013 odbyła się premiera pierwszego singla Sylwii Grzeszczak pt. „Flirt”  zwiastujący kolejny album „Komponując siebie”, który ukazał się 11 czerwca 2013. Płyta do dziś plasuje się w pierwszej dziesiątce listy OLiS. Premiera drugiego singla promującego wydawnictwo, „Pożyczony”, odbyła się 5 czerwca 2013. 8 czerwca z utworem „Flirt” Grzeszczak wystąpiła w koncercie „Największe przeboje roku” na festiwalu TOPtrendy 2013 w Sopocie. 15 czerwca 2013 podczas Superjedynek na jubileuszowym 50. KFPP w Opolu uhonorowana została Super Nagrodą. 3 sierpnia 2013 podczas gali Eska Music Awards 2013 w Szczecinie otrzymała nagrodę w kategorii Najlepsza artystka, a już 24 sierpnia podczas drugiego dnia Sopot Top of the Top Festival 2013 odebrała złotą płytę za album „Komponując siebie” oraz otrzymała nagrodę specjalną Muzodajni za rekordową sprzedaż utworu „Małe rzeczy” w tymże serwisie. 27 sierpnia 2013 odbyła się radiowa premiera trzeciego singla promującego album Komponując siebie, „Księżniczka”.

W kwietniu 2014 roku Artystka zdobyła trzy nominacje do Superjedynek,  odbywających się w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategoriach: Super Artystka, Super Album (za Komponując siebie) i Super Przebój (za „Księżniczka”). 31 maja 2014 wokalistka wystąpiła podczas Festiwalu Top Trendy z utworem „Księżniczka” gdzie wygrała konkurs „Największe przeboje roku”, a tydzień później  później odebrała Superjedynkę w kategorii Super Artystka. 24 lipca album Komponując siebie uzyskał status podwójnie platynowej płyty za sprzedaż w ponad 60 -tysięcznym nakładzie.

22 sierpnia na gali Eska Music Awards, Sylwia Grzeszczak otrzymała siódmą w swojej karierze statuetkę, pobijając tym samym rekord na największą liczbę zdobytych nagród.

W lutym 2015 otrzymała również Telekamerę „Tele Tygodnia” w kategorii muzyka. 29 maja, dzięki zdobyciu podwójnej platyny za album Komponując siebie, piosenkarka wystąpiła podczas „Koncertu platynowego” pierwszego dnia Polsat SuperHit Festiwal w Sopocie. 5 grudnia ogłoszono wyniki konkursu OGAE Song Contest, podczas którego Polskę reprezentował nagrany wraz z Sound’n’Grace utwór „Kiedy tylko spojrzę”. Piosenka znalazła uznanie wśród Europejczyków i ostatecznie uplasowała się na 3 miejscu. To drugi najwyższy wyniki w OSC, a najwyższy wynik od kiedy OGAE Polska uczestniczy w tej zabawie.

W międzyczasie artystka skomponowała muzykę do filmu 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach. Promuje go singiel „7 rzeczy” wykonywany przez Libera i Mateusza Ziółko. Kompozycja Grzeszczak w krótkim czasie stała się hitem radiowym. 6 kwietnia 2016 obie solowe płyty wokalistki Sen o przyszłości i Komponując siebie uzyskały status potrójnie platynowej płyty

„Tamta dziewczyna” to singiel promujący nowy album artystki, którego premiera zaplanowana jest na jesień 2016 roku. Teledysk do utworu zaledwie 3 tygodnie po premierze osiągnął ponad 16 milionów odtworzeni!

Bilety na koncert w Częstochowie do kupienia w Empiku, Media Markt, na www.biletyna.pl, www.kulturairozrywka.pl, www.ticketpro.pl, www.lux.biletyna.pl.

Przejdź do treści