Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Manewry strażackie w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

DSC_0701W Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej włączył się alarm pożarowy. Ewakuowano wszystkie osoby znajdujące się w budynku. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

– Co roku takie ćwiczenia prowadzone są w różnych obiektach na terenie Częstochowy i powiatu częstochowskiego – mówi  brygadier Arkadiusz Biskup, dowódca JRG nr 1 w Częstochowie. – Mają one za zadanie sprawdzenie przygotowania obiektu do prowadzenia ewentualnych działań ratowniczych, czyli sprawności urządzeń przeciwpożarowych, instalacji, zaopatrzenia wodnego, drożności dróg pożarowych i przygotowania załogi, która dany obiekt obsługuje.

W manewrach brało udział pięć jednostek straży pożarnej. Celem akcji było sprawdzenie warunków i organizacji ewakuacji ludzi z budynku hali. – Obiekt Hali Sportowej Częstochowa jest specyficzny i duży. W każdej chwili możemy liczyć się z tym, że będzie w nim przebywać dosyć liczna grupa osób w przypadku wystąpienia np. pożaru – zauważa brygadier Arkadiusz Biskup. – Dlatego ważne, aby sprawdzić jak w takiej sytuacji zachowają się strażacy i jak będzie wyglądać współpraca na linii hala – służby ratownicze.

Przejdź do treści