Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Przedszkolaki powitały wiosnę w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

wiosna-marzanna-23-malowaniW Hali Sportowej Częstochowa około 200 przedszkolaków powitało wiosnę.

Dla wszystkich maluchów przygotowano drużynowe zawody sprawnościowe oraz dmuchane zamki. Imprezę zorganizował Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3. – Od tech lat jesteśmy organizatorami mini olimpiady na skalę dzielnicową. Tym razem zdecydowaliśmy się zorganizować imprezę z większą pompą w Hali Sportowej Częstochowa – powiedziała Barbara Jura, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. – Chcieliśmy połączyć naturalną potrzebę ruchu przedszkolaków z pierwszym dniem wiosny. W związku z tym był konkurs na marzannę i olimpiada sportowa. Dzieci brały udział m.in. w biegu slalomem, z woreczkami czy rzucie piłką. Mieliśmy też konkurs o bezpieczeństwie we współpracy z Komendą Miejską Policji.

Przedszkoliadę w hali sportowej przy ul. Żużlowej odwiedził prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Dziękuję wam za to, jak na tej hali przywitaliście wiosnę. Wszyscy bardzo się starali, wspaniale rywalizowali, biegali, podawali piłkę. Mam nadzieję, że ta wiosna będzie dla was radosna, a także nauczycie się, że warto uprawiać sport i ze sobą współpracować.

Nagrody za udział w rywalizacji sportowej wręczali prezydent miasta wspólnie z radnym Dariuszem Kapinosem, dyrektorką ZS nr 3 i zastępcą komenda KMP Częstochowa podinsp. Mariuszem Mokrasem.

Przejdź do treści