Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec wygrali jubileuszową Piłkarską Gwiazdkę (zdjęcia)

DSC_1704Kilka tysięcy osób dopingowało w Hali Sportowej Częstochowa drużyny, które wystąpiły w 10. edycji  Piłkarskiej Gwiazdki. Oprócz meczów z udziałem zawodników polskiej ekstraklasy organizatorzy przygotowali mnóstwo dodatkowych atrakcji.

– Piłkarska Gwiazda idzie w dobrą stronę. W jubileuszowej edycji wzięli udział porządni trenerzy ekstraklasowi, a więc Radosłav Latal czy Waldemar Fornalik. Pięć klubów T-Mobile Ekstraklasy użyczyło nam zawodników. To świadczy o tym, że nas szanują i cenią tę imprezę – uważa Krzysztof Kołaczyk, prezes i trener Rakowa Częstochowa. –  Organizujemy ją głównie dla dzieci, żeby mogły popatrzeć  na mecze, zrobić sobie zdjęcia z zawodnikami, zdobyć ich autografy, a także uczestniczyć w dodatkowych atrakcjach.

W tegorocznej edycji Piłkarskiej Gwiazdki po raz pierwszy uczestniczyli zawodnicy lidera ekstraklasy Piasta Gliwice. Mowa o Kamilu Vacku i Radosławie Murawskim. – Obecnie jesteśmy na zgrupowaniu w Rybniku. Do Częstochowy przyjechaliśmy prosto z obozu – informuje Murawski. – Naprawdę bardzo fajna inicjatywa. Atmosfera była fantastyczna. Bardzo się cieszę, że mogłem sprawdzić swoje umiejętności, grając w jednej drużynie z zawodnikami z Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów czy Podbeskidzia.

Turniej od symbolicznego kopnięcia piłki rozpoczęli prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk i radny Marcin Maranda. Przypomnijmy, że w tym roku miasto przekaże Rakowowi na promocję poprzez piłkę nożną rekordową kwotę w wysokości 1,5 mln zł.

Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn: Zagłębie Sosnowiec, Reprezentacja Dziennikarzy, Ekstraklasa, Piłkarska Gwiazdka. Stawkę uzupełnił Furnipol, który wygrał turniej eliminacyjny.

W pierwszym spotkaniu późniejszy triumfator Zagłębie Sosnowiec pokonało 4:0 Reprezentację Dziennikarzy. – Hala nie była mi obca, atmosfera również. Wiedziałem, że będzie dużo kibiców – twierdzi bramkarz Reprezentacji Dziennikarzy Grzegorz Jędrzejewski, znany z programu TurboKozak emitowanego w Canal+ Sport. – Piłka halowa jest zdecydowanie szybsza, a bramkarza porównałbym do tego w hokeju. Przyjechaliśmy tutaj, żeby pokazać, że opowiadając o piłce, wcale nie jest łatwo w nią grać.

Ostatnim akcentem Piłkarskiej Gwiazdki był mecz finałowy, w którym Zagłębie Sosnowiec pokonało 3:1 drugoligowy Raków. Honorową bramkę dla częstochowskiej drużyny zdobył Grzegorz Rogala.

Imprezie towarzyszyło mnóstwo dodatkowych atrakcji, m.in. pokaz zespołu Cheerleaders Bełchatów, a także pokaz i animacje freestyle football w wykonaniu członków grupy  R-Style – Adriana Franca i Kaliny Matysiak. Na płycie głównej odbył się mecz bubble football.  Młodsze dzieci mogły skorzystać z dmuchanych zamków, placu zabaw oraz mini szkolenia piłkarskiego przeprowadzonego przez trenerów Rakowa. Zainteresowaniem starszych dzieci i młodzieży cieszył się otwarty turniej FIFA na konsolach Xbox One oraz trening Quick-Feet, sprawdzający refleks i umiejętności piłkarskie.

Śmiałkowie próbowali swoich sił w ujeżdżaniu mechanicznego byka oraz doświadczyli,  co oznacza lot bezwładnościowy i przeciążenie 3G, gdy jesteśmy unieruchomieni w urządzeniu zwanym żyroskopem. Kolejną atrakcją był siłomierz kopacz, urządzenie mierzące prędkość kopniętej piłki, składające się z nadmuchiwanej bramki oraz specjalnego radaru, który dokonuje pomiaru.

Wyniki meczów

Zagłębie – Reprezentacja Dziennikarzy 4:0
Raków – Furnipol 3:1
Reprezentacja Dziennikarzy – Ekstraklasa 0:11
Furnipol – Piłkarska Gwiazdka 3:1
Ekstraklasa – Zagłębie 0:7
Piłkarska Gwiazdka – Raków 2:4

finał: Raków – Zagłębie Sosnowiec 1:3

Przejdź do treści