Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Nowy sprzęt wodny MOSiR-u zakotwiczył w Hali Sportowej Częstochowa

sprzet_wodny

Już w tym roku mieszkańcy Częstochowy będą mogli korzystać z kajaków, rowerów wodnych, desek z wiosłem i łódek szkoleniowych dostępnych w parku wypoczynkowym Lisiniec. Sprzęt wodny można obejrzeć w holu głównym Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4. 

– To kontynuacja zmian i inwestycji na terenie parku wypoczynkowego Lisiniec – mówi Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie. – Zapewne starsi mieszkańcy pamiętają, że dawno temu funkcjonowała w parku wypoczynkowym na Lisińcu wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków, z których korzystano dosyć ochoczo. Jako dziecko pamiętam, że bardzo chętnie się tam wybierałem w sezonie letnim.

Do dyspozycji częstochowian będzie 18 nowych rowerów wodnych, 8 kajaków, 6 desek z wiosłem kanadyjskiej firmy. – Postanowiliśmy kupić deski SUP, żeby zaprezentować częstochowianom formę rekreacji wodnej, która powoli zdobywa sobie coraz większe rzesze zwolenników i staje się coraz bardziej popularna – twierdzi Mazik.

Będzie też pięć łódek szkoleniowych najmniejszej klasy Optymist, czyli żaglówek przeznaczonych dla dzieci do stawiania pierwszych kroków na wodzie. – Planujemy kursy szkoleniowe, które pozwolą zdobyć dzieciom odpowiednie uprawnienia na wodzie – zdradza Mazik.

Sprzęt wodny kosztował 120 tys. zł netto i został kupiony z pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. Będzie można go wypożyczyć za niewielką opłatą. – Nie będą to koszty, jakie częstochowianie ponoszą na akwenach. Staramy się, aby nasze wszystkie usługi ogólnodostępne były na kieszeń mieszkańców – zapewnia Mazik. – Chcielibyśmy, aby sprzęt był już w maju dostępny dla mieszkańców. Wszystko zależeć będzie jednak od pogody.

Park wypoczynkowy na Lisińcu to oczko w głowie zastępcy prezydenta Częstochowy Jarosława Marszałka. To z jego inicjatywy teren zaczął zmieniać swoje oblicze. W parku pojawiły się ławki, kosze na śmieci, wybudowano ścieżkę rekreacyjną. W ramach modernizacji obiektu poszerzono plażę nad zbiornikiem „Adriatyk”. Dzięki temu już w zeszłym roku odbyło się tam wiele imprez kulturalno-sportowych.

Na tym jednak nie kończy się inwestowanie w ten teren. W planach jest jeszcze m.in. budowa nad „Adriatykiem” pomostu, boiska do siatkówki, placu zabaw, altany, a także drogi dojazdowej z parkingiem.

Przejdź do treści