Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Federacja KSW chce zorganizować galę w Hali Sportowej Częstochowa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jest szansa, że w tym roku w Częstochowie odbędzie się jedna z gal KSW! Martin Lewandowski, dyrektor generalny tej federacji, odwiedził w piątek Halę Sportową Częstochowa. – Częstochowa jest bardzo poważnie brana pod uwagę, jeśli chodzi o organizację jednej z naszych gal w 2015 roku – mówi Lewandowski.

Martin Lewandowski przyjechał obejrzeć Halę Sportową Częstochowa z Krzysztofem Kułakiem, byłym międzynarodowym mistrzem KSW w wadze średniej. – To nasza i wasza lokalna gwiazdka, bez której ciężko byłoby tutaj upleść ten cały biznes – twierdzi Lewandowski.

Dyrektor generalny KSW jest pod wrażeniem Hali Sportowej Częstochowa. – Macie naprawdę kapitalny obiekt, nowoczesny i przygotowany pod nas – uważa Lewandowski. – Będziemy mogli zorganizować tu galę dla co najmniej ośmiu tysięcy widzów.

Kolejnym powodem przemawiającym za zorganizowaniem gali KSW w Częstochowie jest według Lewandowskiego przychylność miejscowych władz do tej dyscypliny sportowej. –  Wasze władze lokalne znają KSW, nazwiska naszych zawodników i wiedzą, jak to robimy. Dzięki temu rozmawiamy jak partner z partnerem – podkreśla Lewandowski.

Gale KSW przyciągają na trybuny średnio ok. 15 tys. kibiców. Odbywają się w największych polskich halach sportowych. – Bardzo spokojnie podchodzimy do naszych ambicji i nie możemy każdej gali robić w Krakowie, Gdańsku czy Łodzi, bo jeszcze potencjał na oglądanie KSW nie jest aż tak duży. Poza tym chcemy też promować naszych innych zawodników. Wiadomo, że Mamed, „Pudzian” i Materla to są nasze trzy najważniejsze nazwiska. Ale oni nie mogą walczyć na każdej naszej gali.

Przejdź do treści