Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Niepełnosprawni przełamywali bariery (zdjęcia)

IMG_2857

Około 200 niepełnosprawnych sportowców, głównie dzieci i młodzież z 17 ośrodków i szkół z Częstochowy i okolic wzięło udział w zimowej edycji Olimpiady Sportowej „Przełam Bariery z ISD Hutą Częstochowa”.

Trzeci raz uczestników olimpiady gościła Hala Sportowa Częstochowa, doskonale przygotowania do przyjmowania osób niepełnosprawnych. – Hala jest piękna. To obiekt marzeń – mówi Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy. – Cieszę się, że może się w niej odbywać taka olimpiada.

Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych konkurencji. Uczestnicy olimpiady wzięli udział w grach ruchowych oraz konkurencjach sportowych w czterech kategoriach ruchowych. Wszystko po to, by każde dziecko bez względu na stopień niepełnosprawności mogło wystartować w zawodach. Był slalom, tor przeszkód, przeciąganie liny, rzuty do kosza.

– Najważniejsze jest to, że dzieci spotykają się i odwiedzają obiekty sportowe. Dzięki temu mogą integrować się z kolegami i koleżankami z innych ośrodków i poczuć pozytywną rywalizację. Tutaj wszyscy są zwycięzcami. Nie prowadzimy klasyfikacji, nie ogłaszamy wyników. Każdy dostaje taką samą nagrodę – podkreśla Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

Organizatorzy przedsięwzięcia chcą, aby każdy niepełnosprawny mieszkaniec Częstochowy czuł się pełnoprawnym członkiem lokalnej społeczności. Dlatego tak ważne są organizowane dwa razy do roku olimpiady, którym patronuje Huta Częstochowa.

Przejdź do treści