Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Mikołajkowe szaleństwo zumbowe (zdjęcia)

zumba-03Ponad 300 osób wzięło czynny udział w Hali Sportowej Częstochowa w mikołajkowym szaleństwie zumbowym. Młodzież i seniorzy świetnie bawili podczas 200-minutowego zumba fitness.– Zumba jest rytmiczna, wesoła, po prostu porywa nawet starszych ludzi. Człowiek ma rozruszane kości i chce mu się żyć – twierdzi Krystyna Ziomek. – Chyba to zasługa pana prezydenta, że Częstochowa ma tak bogatą ofertę dla seniorów.

Zumba gości już w Hali Sportowej Częstochowa od trzech lat. To był już trzeci maraton zumbowy. – Każdy instruktor zumby powie, że to jest coś, co zostało wynalezione dla niego i dla osób, które uwielbiają tańczyć, aktywnie spędzać czas – twierdzi Beata Niemczyk z Zumba Team Częstochowa. – Tańcząc zumbę, człowiek robi kilka rzeczy na raz. Zumba to taniec funkcjonalny oraz ćwiczenia. Dla ludzi liczy się przede wszystkim dobra zabawa.  Mogą się odstresować, wyłączają myślenie, naśladują instruktora, słuchają muzyki i krzyczą.

Imprezie towarzyszyły konkursy sportowe organizowane przez Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa oraz casting na modela/modelkę do Vision Models. Były również stoiska z ubraniami i prezentami.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony dla małych pacjentów z hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a.

Przejdź do treści