Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC rządzili seniorzy (zdjęcia)

DSC_5364Około 200 osób brało udział w poniedziałek, 20 października w pierwszej edycji Senioriady w Hali Sportowej Częstochowa. Organizatorzy przygotowali tego dnia szereg spotkań związanych z ich zainteresowani, a także formą fizyczną w celu promowania rekreacji ruchowej oraz zdrowego stylu życia.

Impreza została zorganizowana z okazji Europejskiego Dnia Seniorów. Podczas uroczystego otwarcia prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk wręczył osobom starszym klucze do bram miasta. – Chcemy, żeby Hala Sportowa Częstochowa była kolejnym miejscem przyjaznym dla seniorów, gdzie będą czuć się dobrze i nie tylko siedzieć na trybunach, ale korzystać z jej możliwości – mówi Matyjaszczyk.

Podczas Seniorady odbyły się między innymi zajęcia z zakresu: zumby, tenisa stołowego, aerobiku, badmintona, nordic walking, gimnastyki, ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, joggingu i samoobrony. Uczestnicy mogli również skorzystać z porad  z dietetyki, suplementacji, odnowy biologicznej, badania składu ciała, masażu leczniczego, fizjoterapeutycznych i sportowych. Odbyły się także seminaria z zakresu porad prawniczych, nauki pierwszej pomocy, czy też ubezpieczeń.

– Często widzimy seniorów na placach rekreacji ruchowej. Ćwiczą regularnie w licznych grupach – zauważa Dawid  Wytrzymały, prezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa, które było organizatorem Senioriady. – Postanowiliśmy więc zorganizować coś, co jeszcze bardziej ich scali i da im możliwość wybory z jeszcze większej gamy dyscyplin sportowych. Chcemy, żeby mogli poszerzać swoją wiedzę na temat diety, rehabilitacji, ćwiczeń. Mamy nadzieję, że będzie to cykliczna impreza. Już od listopada zapraszamy naszych seniorów do Hali Sportowej Częstochowa na regularne ćwiczenia i seminaria.

W imprezie adresowanej do starszych mieszkańców Częstochowy wziął czynny udział Ryszard Raczek, przewodniczący Rady Miejskiej Seniorów. – Trochę zmęczyłem się podczas zumby, ale byłem na to przygotowany, bo dzień wcześniej jeździłem na rowerze. Generalnie nastawiłem się na nordic walking, ostatnio uczestniczyłem w zawodach w parku na Lisińcu. – mówi Raczek. – Dzięki Senioriadzie jeszcze bardzie wzmacnia się więź pokoleniowa młodych z osobami starszymi.

Przejdź do treści