Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Andrzej Gołota stoczy swoją ostatnią walkę w HSC!

W październiku podczas gali bokserskiej Fight Night 9, która odbędzie się w Hali Sportowej Częstochowa, ostatni raz do ringu wejdzie Andrzej Gołota!  Gala będzie poświęcona Andrzejowi Gołocie – informuje Marcin Najman, współorganizator Fight Night 9. – Potwierdzam, że Andrzej stoczy na niej pokazową walkę bez werdyktu, która zakończy jego karierę sportową.

W mediach spekuluje się, że rywalem Gołoty będzie sam Evander Holyfield. Niedawno jednak „Real Deal” zdecydował się przejść na bokserską emeryturę. – Prowadzimy rozmowy z dwoma bokserami. Mogę powiedzieć tylko tyle, że są to pięściarze o wielkich nazwiskach – mówi Najman.

Październikową galę w Częstochowie transmitować będzie najprawdopodobniej Telewizja Polska. – TVP jest zainteresowana transmisją pożegnalnego pojedynku Andrzeja Gołoty – twierdzi Najman. – To jedyna telewizja, z którą prowadzimy w tej sprawie negocjacje.

Andrzej Gołota stoczył w swojej zawodowej karierze 52 walki, z czego 41 wygrał, 9 przegrał, jedną zremisował. Ostatni raz wszedł do ringu w lutym 2013 roku. Wówczas przegrał przez techniczny nokaut z Przemysławem Saletą.

Przypomnijmy: Gołota był gościem specjalnym kwietniowej gali Fight Night 8: The Legend. Podczas imprezy został uhonorowany przez prezesa boksu zawodowego w Polsce Krzysztofa Kraśnickiego. Od władz Częstochowy otrzymał obraz ze swoją podobizną, który wykonali artyści częstochowskiego Monstfura.

Przejdź do treści