Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Hala Sportowa Częstochowa włączy się w działania na rzecz Ziemi

29 marca o godz. 20.30 zgaś światło i włącz się do zmian! W tym roku Częstochowa po raz kolejny weźmie udział w akcji zainspirowanej przez organizację ekologiczną WWF. Włączy się w nią Hala Sportowa Częstochowa.

Proekologiczna akcja Godzina dla Ziemi WWF rozpoczęła się w 2007 roku w Sydney, kiedy dwa miliony ludzi zgasiły światło w swoich domach. 29 marca o godz. 20.30 na całym świecie symbolicznie zgasną iluminacje znanych budynków i obiektów architektonicznych oraz światło w domach osób, które zdeklarowały udział w akcji. W symbolicznym geście miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło na 60 minut.

W tym roku na terenie Częstochowy oprócz hali przy ul. Żużlowej 4 zostanie wyłączone oświetlenie następujących budynków: Budynek Urzędu Miasta ul. Śląska 11/13 – oświetlenie elewacji zewnętrznej szybu windy, Budynek Urzędu Miasta ul. Waszyngtona 5 – oświetlenie elewacji zewnętrznej, Biblioteka Publiczna im. dr. Władysława Biegańskiego (Aleja Najświętszej Maryi Panny 22), Muzeum Częstochowskie – wyłączone zostanie oświetlenie zewnętrzne Ratusza (Aleja Najświętszej Maryi Panny 45) i oświetlenie wewnętrzne na wieży Ratusza, Galeria Dobrej Sztuki (Aleja Najświętszej Maryi Panny 47), Miejski Dom Kultury – budynek przy ul. Spadzistej 13, Miejska Galeria Sztuki – wyłączone oświetlenie zewnętrzne budynku przy Alei Najświętszej Maryi Panny 64, w części należącej do Miejskiej Galerii Sztuki (oświetlenie wewnętrzne w MGS będzie ograniczone); Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie.

29 marca od godz. 20.30 do godz. 21.30 z energii elektrycznej nie będą korzystać w całości następujące obiekty ośrodka: Camping „Oleńka”, ul. Oleńki 22/30, Miejskie Korty Tenisowe, ul. 3 Maja 1, Pływalnia Letnia przy ul. Sobieskiego, Sala Sportowa „Częstochowianka”, ul. Rejtana 7c.

W 90 proc.  zostanie wyłączone oświetlenie zewnętrzne Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego (ul. Dąbrowskiego 58/64) i obiektu Sztucznego Lodowiska (ul.Boya-Żeleńskiego 6/8).

Zachęcamy również mieszkańców naszego miasta o włączenie się do akcji poprzez rejestrację na stronie godzinadlaziemi.wwf.pl i zgaszenie światła w swoim domu.

Przejdź do treści