Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Michaś z pucharem Ligi Futsalu!

zc_michas

Drużyna Michasia pokonała w meczu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy 5:2 Fachowca i wygrała Ligę Futsalu, popularnie zwaną turniejem oldbojów.

– Zaczęliśmy od straconej bramki i musieliśmy się szybko pozbierać. Wyrównaliśmy, a potem kontrolowaliśmy przebieg gry – relacjonuje Piotr Bański z Michasia. – Cieszymy się z końcowego sukcesu, bo w hali gra się ciężko. Często o wyniku decyduje dyspozycja dnia.

Mecz finałowy, który rozegrano o puchar prezydenta Częstochowy, pomyślnie rozpoczął się dla Fachowca. Wynik spotkania otworzył już w 22. sekundzie Robert Załęcki. Michaś wyrównał w 4. minucie po strzale Pawła Antoniaka. Dwie minuty później Marcin Walczak podwyższył na 3:1. Michaś podkręcił jeszcze tempo gry i zdobył dwie kolejne bramki. W 19. minucie drugiego swojego gola strzelił Antoniak, a w 24. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Bański. Fachowiec zdołał odpowiedzieć bramką w 26. minucie, którą zdobył Kamil Mrożek.

– Cieszymy się, że doszliśmy do finału – mówi Krzysztof Kołaczyk z Fachowca. – Na pewno jest jakiś żal, ale Michaś był od nas lepszy. To była pierwsza nasza porażka w tych rozgrywkach. Do tego momentu wszystko wygrywaliśmy i mieliśmy dwa remisy.

Zdaniem Kołaczyka z roku na rok Liga Futsalu prezentuje wyższy poziom. – Pierwsze sześć drużyn prezentowało naprawdę fajny futbol. Ale nic w tym dziwnego, bo zawodnicy, którzy w nich grają, w przeszłości byli piłkarzami częstochowskich klubów – zauważa prezes Rakowa.

Podium Ligi Futsalu uzupełnił Amasol Romtrans, który w meczu o 3. miejsce rozgromił 4:0 Tadex. – Po cichu liczyliśmy na finał, ale z trzeciego miejsca też jesteśmy bardzo zadowoleni. Wynik mówi sam za siebie – zauważa Roman Zając z Amasolu.

Podczas ceremonii zakończenia Ligi Futsalu wręczono także nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Tadeusz Dróżdż z Abstynenta. Dwie nagrody dla najlepszego strzelca i zawodnika odebrał Krzysztof Rogozik z SGP. Jak się okazało w turnieju było dwóch najlepszych strzelców, którzy zdobyli po 16 bramek. Nagrodę odebrał również Wojciech Szymczyk z Abstynenta.

Organizatorem rozgrywek byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Hala Sportowa Częstochowa.

Wyniki: mecz o 13. miejsce: TKKF – TRW 2:1, mecz o 11. miejsce:CNC.Wieczorek – Zawodzie 3:2, mecz o 9. miejsce: MAT – Wichry 5:2, mecz o 7. miejsce:Grubasy – Gmina Kłomnice 3:1, półfinał 1: Fachowiec – Tadex 3:1, Amasol Romtrans – Michaś 2:3, mecz o 5. miejsce: Abstynent – SGP 4:3, mecz o 3. miejsce: Tadex – Amasol Romtrans 0:4, finał: Fachowiec – Michaś 2:5.

Klasyfikacja
1. ZC Michaś
2. Fachowiec
3. Amasol Romtrans
4. Tadex
5. Abstynent
6. SGP
7. Grubasy
8. Gmina Kłomnice
9. MAT
10. Wichry
11. CNC.Wieczorek
12. Zawodzie
13. TKKF EnerGOsport
14. TRW Polska
15. Gmina Mykanów

Przejdź do treści