Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

AZS blisko finału I ligi. W trzech setach pokonał drużynę z Wrześni (zdjęcia)

Siatkarze częstochowskiego AZS-u są już jedną nogą w finale I ligi. W Hali Sportowej Częstochowa bez większych problemów pokonali Krispol Września.  Było to już  siedemnaste z rzędu zwycięstwo akademików w ligowych rozgrywkach.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Przy stanie 7:7 AZS odskoczył rywalom na trzy punkty. Dzięki dobrym zagrywkom Krzysztofa Antosika goście zbliżyli się do częstochowian na jeden punkt (13:12). Po skutecznym ataku Bartosza Krzyśka gospodarze znów wyszli na trzypunktowe prowadzenie (19:16). Krispol jednak nie zamierzał się poddać i po skutecznych atakach Mateusza Jasińskiego i błędach częstochowian prowadził 22:21. Końcówka była bardzo emocjonująca. Po grze grze na przewagi lepszy okazał się AZS. Set zakończyła skutecznym blokiem para Bućko-Szaniawski.

Po tym zwycięstwie częstochowianie nie dali rywalom żadnych szans w drugim secie. Dzięki skutecznym zagrywkom Moustaphy M’Baye już na początku prowadzili 8:3 i do końca kontrolowali przebieg tej odsłony.

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęli podopieczni Krzysztofa Stelmacha (4:1). Goście zbliżyli się do AZS-u na jeden punkt (8:7). Akademicy wrócili jednak do swojej dobrej gry i przy zagrywkach Bartosza Bućko odskoczyli na pięć punktów (14:9). Krispol nie podjął już rękawic i AZS pewnie wygrał trzeciego seta 25:17.

Drugi mecz półfinałowy odbędzie się 17 marca we Wrześni. Drużyny grają od dwóch zwycięstwie.

AZS Częstochowa – Krispol Września 3:0
(26:24, 25:15, 25:17)

Składy zespołów:
AZS: Bućko, Stolc, M’Baye, Szaniawski, Krzysiek, Szczurek, Koziura (libero), oraz Magnuszewski, Macheta (libero)
Krispol: Antosik, Dobosz, Jasiński, Kaźmierczak, Maćkowiak, Napiórkowski, Wroniecki(Libero), oraz Troczyński, Narowski, Iglewski