Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC grają tenisiści stołowi z całego świata (zdjęcia)

W Hali Sportowej Częstochowa rozgrywany jest największy w tym roku w Polsce turniej tenisa stołowego – ITTF Challenge Polish Open.

W tym prestiżowym turnieju rywalizuje 320 zawodników i zawodniczek z 51 krajów całego świata. Wśród nich jest m.in. jedenastka tenisistka na świecie Japonka Mima Ito.

W gronie uczestników znalazło się aż 48 reprezentantów i reprezentantek Polski. W Hali Sportowej Częstochowa zobaczymy m.in. Natalię Partykę, Katarzynę Grzybowską-Franc, Li Qian czy Daniela Góraka, którzy rozpoczną swój udział od turnieju głównego. Będzie on rozgrywany od piątku, 6 października do niedzieli.

Wyniki

Kwalifikacje singla, mężczyźni – 1. kolejka
Gr. 1: Samuel Kulczycki, Abdel-Kader Salifou (Francja), Carlos Ishida (Brazylia)
Samuel Kulczycki – Carlos Ishida (Brazylia) 2:4
Gr. 3: Artur Grela, Kirill Skachkov (Rosja), Tomas Kopanyi (Słowacja)
Artur Grela – Tomas Kopanyi (Słowacja) 1:4
Gr. 6: Kamil Nalepa, Kirill Gerassimenko (Kazachstan), Adam Brat (Słowacja)
Kamil Nalepa – Adam Brat (Słowacja) 4:1
Gr. 13: Jan Zandecki, Michal Obeslo (Czechy), Poh Shao Feng Ethan (Singapur)
Jan Zandecki – Poh Shao Feng Ethan (Singapur) 4:0
Gr. 17: Kamil Dziadek, Fedor Kuzmin (Rosja), Kiryl Barabanov (Białoruś)
Kamil Dziadek – Kiryl Barabanov (Białoruś) 2:4
Gr. 22: Maciej Kubik, Pavel Platonov (Białoruś), Kwan Man Ho (Hongkong)
Maciej Kubik – Kwan Man Ho (Hongkong) 2:4
Gr. 24: Tomasz Kotowski, Leonardo Mutti (Włochy), Vsevold Broiakovskyi (Ukraina)
Tomasz Kotowski – Vsevold Broiakovskyi (Ukraina) 4:1
Gr. 25: Przemysław Walaszek, Eric Jouti (Brazylia), Sarthak Gandhi (Indie)
Przemysław Walaszek – Sarthak Gandhi (Indie) 4:1
Gr. 26: Kacper Petaś, Marco Rech Daldosso (Włochy), Gleb Shamruk (Białoruś)
Kacper Petaś – Gleb Shamruk (Białoruś) 0:4
Gr. 29: Jakub Witkowski, Hampus Soderlund (Szwecja), Matteo Mutti (Włochy)
Jakub Witkowski – Matteo Mutti (Włochy) 1:4
Gr. 36: Tomasz Tomaszuk, Mehdi Bouloussa (Francja), Truls Moregard (Szwecja)
Tomasz Tomaszuk – Truls Moregard (Szwecja) 1:4
Gr. 37: Paweł Piszczatowski, Kanak Jha (USA), Ali Alkhadrawi (Arabia Saudyjska)
Paweł Piszczatowski – Ali Alkhadrawi (Arabia Saudyjska) 0:4
Gr. 39: Kamil Kurowski, Diogo Chen (Portugalia), Claus Nielsen (Dania)
Kamil Kurowski – Claus Nielsen (Dania) 0:4
Gr. 40: Konrad Kulpa, Felipe Olivares (Chile), Tom Jarvis (Anglia)
Konrad Kulpa – Tom Jarvis (Anglia) 4:1
Gr. 41: Damian Węderlich, Joe Seyfried (Francja), Artur Abusev (Rosja)
Damian Węderlich – Artur Abusev (Rosja) 1:4
Gr. 42: Marco Golla, Aliaksandr Khanin (Białoruś), Abdulaziz Al-Abbad (Arabia Saudyjska)
Marco Golla – Abdulaziz Al-Abbad (Arabia Saudyjska) 1:4
Gr. 43: Patryk Zatówka, Alexander Valuch (Słowacja), Vitaliy Lyevshyn (Ukraina)
pauza Patryk Zatówka
Gr. 44: Sławomir Dosz, Lauric Jean (Belgia), Ewout Oostwouder (Holandia)
Sławomir Dosz – Ewout Oostwouder (Holandia) 4:3
Gr. 45: Piotr Chodorski, David McBeath (Anglia), Vladimir Sidorenko (Rosja)
Piotr Chodorski – Vladimir Sidorenko (Rosja) 3:4
Gr. 46: Adam Dosz, Gavin Rumgay (Szkocja), Simon Berglund (Szwecja)
Adam Dosz – Simon Berglund (Szwecja) 0:4
Gr. 47: Piotr Michalski, Erik Illas (Słowacja), Romain Ruiz (Francja)
Piotr Michalski – Romain Ruiz (Francja) 0:4
Gr. 48: Jakub Chojnacki, Tomas Mikutis (Litwa), Supanut Wisutmaythangkoon (Tajlandia)
Jakub Chojnacki – Supanut Wisutmaythangkoon (Tajlandia) 0:4
Gr. 49: Tomasz Lewandowski, Simon Pfeffer (Austria), Amad Reza Ebadi Pour (Iran)
Tomasz Lewandowski – Amad Reza Ebadi Pour (Iran) 4:0
Gr. 50: Marek Badowski, Tobias Rasmussen (Dania), Malte Moregard (Szwecja)
pauza Marek Badowski
Gr. 51: Krzysztof Kurlenda, Anders Lind (Szwecja), Samuel Novota (Słowacja), Gregoire Jean (Francja)
Krzysztof Kurlenda – Samuel Novota (Słowacja) 1:4

pierwsza seria eliminacji grupowych – kobiety open

wygrały
Katarzyna Węgrzyn – Orsolya Feher (Węgry) 4:1
Agata Zakrzewska – Erika Front (Szwecja) 4:2
Julia Szymczak – Eunice Lim (Singapur) 4:2
Anna Węgrzyn – Bara Al-Wedian (Jordania) 4:0
Julia Ślązak – Anna-Sofia Erkheikki (Finlandia) 4:2

przegrały
Aleksandra Michalak – Filippa Bergand (Szwecja) 0:4
Agata Szczuka – Veronica Mosconi (Włochy) 2:4
Maja Miklaszewska – Lucia Truksova (Słowacja) 3:4
Angelika Janik – Eva Jurkova (Słowacja) 0:4
Roksana Załomska – Satsuki Odo (Japonia) 0:4
Agnieszka Pietrzak – Pooja Sahasrabudhe (Indie) 1:4
Aleksandra Jarkowska – Nathalie Marchetti (Belgia) 0:4
Monika Leonowicz – Giorgia Piccolin (Włochy) 0:4
Kamila Gryko – Debora Vivarelli (Włochy) 1:4

Harmonogram

Piątek, 6.10

godz. 9 turnieje główne gry pojedynczej kobiet i mężczyzn U21
godz. 11.40 turnieje główne gry pojedynczej kobiet i mężczyzn
godz. 15 turnieje główne gry pojedynczej kobiet i mężczyzn U21
godz. 16.20 turnieje główne gry pojedynczej kobiet i mężczyzn
godz. 18.20 turnieje główne gry podwójnej kobiet i mężczyzn
godz. 19.40 gra pojedyncza kobiet i mężczyzn U21 – ćwierćfinały

Sobota, 7.10

godz. 10 gra pojedyncza kobiet i mężczyzn U21 – półfinały
godz. 11.20 turnieje główne gry pojedynczej kobiet i mężczyzn
godz. 13.20 gra podwójna kobiet i mężczyzn – ćwierćfinały
godz. 14.55 gra pojedyncza kobiet i mężczyzn U21 – finały
godz. 16.15 gra pojedyncza kobiet i mężczyzn – ćwierćfinały
godz. 20.15 gra podwójna kobiet i mężczyzn – półfinały

Niedziela, 8.10

godz. 10 gra pojedyncza mężczyzn – półfinały
godz. 11.30 gra pojedyncza kobiet – półfinały
godz. 14 gra podwójna mężczyzn – finał
godz. 14.30 gra podwójna kobiet – finał
godz. 15.15 gra pojedyncza mężczyzn –  finał
godz. 16 gra pojedyncza kobiet – finał