Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Młodzi piłkarze grali o Puchar Wilka (zdjęcia)

hsc-turniej-16-wilkaPrzez dwa dni w Hali Sportowej Częstochowa odbywał się VII Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wilka. Gościem specjalnym był legendarny piłkarz Andrzej Szarmach.

Turniej rozgrywany był w kategoriach orlik i trampkarz. W tej pierwszej rywalizowały: UKS Jurajskie Wilki, UKS Raków, Kadra Podokręg Częstochowa, M-GOKiS Praszka, Hetman Włoszczowa, Zagłębie Sosnowiec, RKS Raków i Stadion Śląski. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy.

W kategorii trampkarzy wystąpiły: UKS Jurajskie Wilki 1 i 2, UKS Raków, Płomień Czarny Las, Kadra Podokręg Częstochowa, RKS Raków, Zagłębie Sosnowiec i KS Stradom.

Wśród orlików najlepszą drużyną  okazał się Stadion Śląski. W tej kategorii królem strzelców został Marcel Szydzisz (UKS Raków Częstochowa), najlepszym zawodnikiem Marcel Musielak (Stadion Śląski), a bramkarzem Olivier Bik również ze Stadionu Śląskiego.

W kategorii trampkarzy triumfowała Kadra Podokręg Częstochowa. Królem strzelców został Paweł Pijor z UKS Jurajskie Wilki 1, najlepszym zawodnikiem Maksymilian Wochnik (UKS Raków Częstochowa), a bramkarzem Kacper Trelowski (Kadra Podokręg Częstochowa).

Medale i nagrody wręczał Andrzej Szarmach, reprezentant Polski, dwukrotny medalista mistrzostw świata w 1974 i 1982 roku, a także igrzysk olimpijskich z Montrealu (1976), gdzie zdobył tytuł króla strzelców.