Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Młodzi piłkarze Rakowa wygrali Częstochowa Cup (zdjęcia)

czestochowa-cup-15Piłkarze z rocznika 2004 i młodsi rywalizowali w jedenastej odsłonie turnieju Częstochowa Cup, która odbyła się w Hali Sportowej Częstochowa. W zawodach triumfowała drużyna Rakowa.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów reprezentujących nie tylko Częstochowę i okolice, ale również inne miasta z województwa śląskiego, w tym Zabrze i Rudę Sląską.

Drużyny były podzielone na dwie grupy po pięć zespołów. Po dwa najlepsze zespoły z grupy A i B spotkały się następnie w półfinałach, które wyłoniły finalistów halowego turnieju.  – Wszystkie ekipy miały zagwarantowane rozegranie pięciu spotkań, co było bardzo ważne z punktu widzenia ogrywania się młodych sportowców – mówi Dawid Wytrzymały, prezes Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

W półfinałach UKS Gwarek Zabrze przegrał z  Gwiazdą Ruda Sląska, a Raków pokonał nieznacznie 2:1 Skrę Częstochowa. W meczu o trzecie miejsce Gwarek Zabrze rozgromił 4:0 Skrę, a w wielkim Raków okazał się minimalnie lepszy od zawodników Gwiazdy.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Ekipy, które zajęły trzy pierwsze miejsce wzbogaciły się o okazałe puchary.

Organizatorami zawodów byli: miasto Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa, MOSiR Częstochowa oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Końcowa klasyfikacja
1. RKS Raków
2. Gwiazda Ruda Sląska
3. UKS Gwarek Zabrze
4. Skra Częstochowa
5. UKS Ajaks Częstochowa
6. KS Stradom Częstochowa
7. UKS Orzeł Konopiska
8. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa
9. KS Orzeł Kiedrzyn
10. MLKS Znicz Kłobuck

Przejdź do treści