Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Raków Ekstraklasa wygrywa Piłkarską Gwiazdkę (zdjęcia)

gwiazdka-pilkarska-rakow-05Kibice Rakowa Częstochowa, Chemika Kędzierzyn Koźle i Łady Biłgoraj dopingowali swoje drużyny  w Hali Sportowej Częstochowa podczas Piłkarskiej Gwiazdki 2014. Na trybunach zasiadło ponad dwa tysiące fanów piłki nożnej.– Już dziewiąty raz z rzędu robimy tą imprezę i z roku na rok się rozwija – mówi Krzysztof Kołaczyk, prezes Rakowa. –  Coraz łatwiej nam zapraszać gości. Dla piłkarzy jest to trudniejsze, bo nie wszyscy otrzymują zgodę, żeby grać w takich turniejach. Najważniejsze jednak, żeby dzieci bawiły się tutaj jak najlepiej. To była również okazja, aby pomóc naszych młodym piłkarzom Filipkowi i Pawełkowi w walce z ich chorobami.

W tegorocznej edycji Piłkarskiej Gwiazdki uczestniczyli m.in. Mateusz Zachara, Maciej Gajos, Artur Lenartowski, Piotr Malinowski, Adrian Sikora, Tomasz Czok czy Michał Probierz. Po raz pierwszy w imprezie wziął udział Ireneusz Jeleń. – Do przyjazdu do Częstochowy namówił mnie Adrian Sikora – mówi Jeleń. – Teraz odpoczywam od piłki, dlatego chętnie przyjechałem, żeby się trochę poruszać. Naprawdę dobrze się bawiłem i mam nadzieję, że kibicom się podobało.

Były reprezentant Polski jest pod wrażeniem Hali Sportowej Częstochowa. – Jestem tutaj pierwszy raz. Hala bardzo mi się podoba. Naprawdę fajnie bawić się z kibicami – twierdzi Jeleń.

Stałym uczestnikiem Piłkarskiej Gwiazdki jest Maciej Gajos. – Pochodzę z Częstochowy więc nie jest to wielkie zaskoczenie, że znów postanowiłem wziąć udział w Piłkarskiej Gwiazdce – zauważa Gajos. – Po raz kolejny dobrze się bawiłem. Oczywiście każdy chciał wygrać. Gdziekolwiek nie gralibyśmy to zwycięstwo zawsze cieszy.

Tegoroczny turniej rozegrano w nowej formule. Do rywalizacji zaproszono także Chemika Kędzierzyn Koźle i Ładę Biłgoraj. Poza tym tradycyjnie wystąpiły: reprezentacja Piłkarskiej Gwiazdki, Raków Ekstraklasa oraz drugoligowy Raków Częstochowa. Stawkę uzupełniła drużyna Drog-Budu, która wygrała turniej eliminacyjny.

Podobnie jak przed rokiem w finale spotkały się zespoły Rakowa Ekstraklasa i drugoligowego Rakowa Częstochowa. Górą byli ekstraklasowcy, którzy pokonali rywali 7:4. Trzy bramki dla zwycięzców zdobył Maciej Gajos, dwie Artur Lenartowski, po jednej Mateusz Zachara i Michał Bajdur. Dla drugoligowca trafiali: Przemysław Mońka, Wojciech Reiman, Arkadiusz Porochnicki i Tomasz Żurawski.

Wyniki

Raków Ekstraklasa – Drog-Bud 6:2
Raków Częstochowa – Piłkarska Gwiazdka 3:2
Drog-Bud – Chemik Kędzierzyn Koźle 3:4
Łada Biłgoraj – Raków Częstochowa 0:7
Raków Ekstraklasa – Chemik Kędzierzyn Koźle 8:2
Łada Biłgoraj – Piłkarska Gwiazdka 4:2

finał: Raków Ekstraklasa – Raków Częstochowa 7:4

Przejdź do treści