Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Andrzej Gołota w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

IMG_2170

W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się konferencja prasowa z udziałem Andrzeja Gołoty przed październikową galą bokserską Fight Night 9. – Jestem szczęśliwy, że w Częstochowie będziemy świadkami walki, która zakończy piękną bokserską karierę naszego najlepszego pięściarza – mówi Marcin Najman, współwłaściciel grupy NG Promotions, organizatora gali.

Legendarny polski pięściarz od zeszłego tygodnia przebywa w Częstochowie, przygotowując się do walki w klubie Taurus. – Jestem w Częstochowie, tutaj trenuję i świetnie się tu czuję – mówi Gołota. – Może zostanę jeszcze dłużej.

Co ciekawe, trenerem Gołoty jest jego pogromca Tadeusz Romański. – Na razie się rozkręcamy. Jest coraz lepiej. Forma rośnie – przekonuje Romański. – Miałem okazję przekonać się już, co znaczy prawy prosty Andrzeja.

25 października w Hali Sportowej Częstochowa popularny „Andrew” skrzyżuje rękawice z 47-letnim Danellem Nicholsonem, z którym już walczył w przeszłości. Tym razem będzie to pojedynek pokazowy. Prawdopodobnie tą walką Gołota pożegna się ze swoimi kibicami. – To walka pokazowa, ale  przynajmniej dwie rundy będą na ostro. Myślę, że on pamięta jak się uderza. Ja chyba też nie zapomniałem – twierdzi Gołota.

Czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej bardzo poważnie podchodzi do październikowego pojedynku. Ostatnio tak był zaaferowany porannym rozruchem, że zgubił się w Częstochowie i zapomniał nazwę hotelu, w którym nocuje.

– Częstochowa nie jest taka mała, bo mąż już zdążył się zgubić, gdy biegał i zapomniał, w którym był hotelu – przyznaje Mariola Gołota. – Zawołał taksówkę i pojechał do hotelu Patria, gdzie wcześniej się zatrzymaliśmy. Zapytał się tam o listę hoteli w mieście. Niestety był tylko plan miasta. Potem Andrzej postanowił udać się na halę z myślą, że tam spotka kogoś, to mu przypomni, gdzie jest jego hotel. Czasami mąż  jest tak zaaferowany treningami, że na takie drobiazgi, gdzie mieszka, nie zwraca uwagi.

– Faktycznie, zgubiłem się gdy biegałem. Chyba będę musiał teraz poruszać się z GPS-em – śmieje się Gołota.

Polskiej legendzie boksu będzie mocno kibicował Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy. – Jestem zachwycony, że Andrzej gości w Częstochowie i tutaj stoczy pożegnalną walkę – cieszy się wiceprezydent Marszałek. – Mogę was zapewnić, że będę najgłośniejszą osobą pod ringiem.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk liczy, że to nie będzie ostatnia walka Gołoty. – Wszyscy mówią o pożegnalnej walce Andrzeja. Wierzę jednak w to, że gdy będzie schodził z ringu zapyta, kiedy robimy następną galę – mówi prezydent Matyjaszczyk. – Cieszę się,  że dzięki tej gali miasto będzie promowane nie tylko w środowisko bokserskim. Liczymy na to, że nie tylko tu będziemy się dobrze bawić, ale również w całej Polsce.

W trakcie gali zlicytowane zostaną m.in. rękawice, w których Gołota przygotowuje się do walki z Nichollsonem. Pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

Pożegnalny pojedynek Gołoty będzie można obejrzeć na antenie TVP1. Transmisja rozpocznie się w sobotę, 25 października o godz. 23. Całą galę pokaże TVP Sport.

Oficjalny fight card październikowej gali

waga ciężka: Andrzej Gołota vs Danell Nicholson
waga junior ciężka: Adam Koprowski vs Alex Serbic
waga ciężka: Norbert Anzorge vs Arkadiusz Poplawski
waga półciężka: Robert Parzeczewski vs Rusłan Radovich
waga ciężka: Marcin Siwy vs Janis Ginter
waga 67 kg: Dawid Kwiatkowski vs Andrei Staliachiuk
waga 72 kg: Łukasz Wawrzyczek vs Andrei Dolhozhyiew
waga ciężka: Robert Gacek vs Wojciech Panasiuk
Alex Kubicki vs TBA

Przejdź do treści