Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC o częstochowskim finale Speedway European Championships

final_sec

W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się w czwartek, 5 czerwca konferencja prasowa w związku z zaplanowanym na 19 września finałem Speedway European Championships na stadionie SGP Areny. Organizatorzy zawodów poinformowali, że są już dostępne bilety na to wielkie wydarzenie sportowe.

Gościem konferencji był Martin Vaculik, który w ubiegłym roku wywalczył tytuł mistrza Europy. – W ostatnim turnieju jechałem z myślą o medalu. Nie liczyłem na złoto, bo Nicki miał nade mną pięć punktów przewagi. Poza tym jeździł w Rzeszowie i bardzo dobrze zna tamten tor – zauważa Vaculik. – W tym roku mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko i postaram się dać kibicom jak najlepszy show.

W Częstochowie odbędzie się ostatnia runda cyklu składającego się z czterech turniejów. Zawody rozpoczną się 6 lipca w Güstrow. Drugą rundę zaplanowano 20 lipca w Togliatti, a trzecia odbędzie się 9 sierpnia w Holsted. Udział w turniejach. Udział zapewniła sobie czołowa trójka z poprzednich mistrzostw – Martin Vaculik, Nicki Pedersen i Grigorij Łaguta. Trzy dzikie karty zostały przyznane Tomaszowi Gollobowi, Emilowi Sajfutdinowowi i Andreasowi Jonssonowi.

– Myślę, że w tym roku Speedway European Championships będą jeszcze ciekawszymi zawodami, z jeszcze lepszymi żużlowcami i pełnymi trybunami – twierdzi Karol Lejman, prezes formy One Sport, głównego organizatora mistrzostw. – W tej chwili jesteśmy już na ostatniej proste. W przyszłym tygodniu w Debreczynie odbędzie się finał eliminacji do zawodów, po czym przyznamy dwie stałe karty. Jestem przekonany, że razem z klubem, miastem i wszystkimi zaangażowanymi w projekt osobami dołożymy wszelkich starań, aby finał tych zawodów stał na najwyższym światowym poziomie.

Dzięki telewizji Eurosport transmisja z Częstochowy dotrze do 70 krajów świata. O sukcesie Speedway European Championships przekonany jest redaktor naczelny polskiego Eurosportu Adam Widomski. – Zaczynamy edukować z żużla Europę, bo nasz zasięg dociera również do państw, gdzie nie ma żużla – Portugalii, Hiszpanii czy Grecji. Wyniki oglądalności pokazują, że przed tym sportem jest wciąż ogromna przyszłość – uważa Widomski.

W organizacje tych zawodów aktywnie włączy się miasto. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk jest przekonany, że finał cyklu w Częstochowie będzie znakomitą formą promocji miasta. – Częstochowa zawsze była pozytywnie nastawiona do żużla. Widać to choćby po tym, jak kibicuje się na naszym stadionie żużlowym. To dobrze wróży przed mistrzostwami, które przed nami – przekonuje Matyjaszczyk. – Bardzo cieszymy się, że będziemy gospodarzami tak wspaniałego przedsięwzięcia sportowego. Liczymy na to, że przyjadą do nas kibice z całej Polski i nie tylko, po to, żeby dopingować żużlowców. To również wspaniałe wydarzenie marketingowe dla naszego miasta.

Mistrzostwa Europy otrzymały wsparcie finansowe z Urzędu Marszałkowskiego. Arkadiusz Chęciński, członek Zarządu Województwa Śląskiego, jest zadowolony z faktu, że Częstochowa, jako lider subregionu północnego, będzie promowana przez finał SEC. – Cieszę się, że będziemy promować jeden z naszych subregionów, Częstochowę, Jurę Krakowsko-Częstochowską, klasztor ojców paulinów i wiele innych ciekawym miejsc w tym mieście – wymienia.
5 czerwca ruszyła sprzedaż biletów na turniej w Częstochowie. Najtańsze wejściówki kosztują 25 zł. Można je kupić na stronie eBilet.pl oraz w sieci salonów empik.

Ceny biletów na finałowe zawody SEC w Częstochowie:

I etap (5.06 – 6.07)

Sektory: 11-33, 43-54
Normalny: 45 zł
Ulgowy: 35 zł

55-64
Normalny: 35 zł
Ulgowy: 25 zł

34,35,36,40,41,42
Normalny: 80 zł
Ulgowy: 60 zł

II etap (7.07 – 18.09)

Sektory:11-33, 43-54
Normalny: 55 zł
Ulgowy: 45 zł

55-64
Normalny: 45 zł
Ulgowy: 35 zł

34,35,36,40,41,42
Normalny: 100 zł
Ulgowy: 80 zł

III etap (19.09)

Sektory: 11-33, 43-54
Normalny: 75 zł
Ulgowy: 55 zł

55-64
Normalny: 60 zł
Ulgowy: 40 zł

34,35,36,40,41,42
Normalny: 140 zł

 

Przejdź do treści