Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Przedszkoliada w HSC. Dzieci dały upust energii

10 maja w Hali Sportowej Częstochowa odbyła się ,,Przedszkoliada”, której celem było pokazanie maluchom jak ważna jest aktywność ruchowa.

,,Przedszkoliada” odbyła się w naszym mieście po raz piąty, po dłuższej, związanej jeszcze z pandemią przerwie. Impreza bazuje na dobrze znanej prawdzie: maluchy lubią poszaleć. A jeśli lubią poszaleć, to trzeba to wykorzystać, zachęcając je do koleżeńskiego współzawodnictwa oraz budując w nich choćby i podświadome przekonanie, że ruch jest zdrowy, przyjemny i pożyteczny. Bo takie przekonanie będzie zbawienne zwłaszcza na późniejszych etapach życia, kiedy czas na rekreację trudniej wygospodarować, za to łatwo sięga się po wymówki, aby pozostać na kanapie czy przed komputerem…

Turniej zaczął się od przemarszu wszystkich przedszkolnych ekip, które zgromadziły się 10 maja w hali przy ul. Żużlowej. Ze strony częstochowskiego samorządu z tłumem 6-latków i ich opiekunek spotkał się przewodniczący komisji edukacji Rady Miasta Dariusz Kapinos.

Potem już było tylko śmiganie po sportowym parkiecie. Konkurencje były bardzo proste, bo nie ma sensu zawracać maluchom głowę regułami bardziej ,,dorosłych” gier – wszystko tu opierało się  na biegach (w tym – slalomie), skokach, rzutach, czyli najbardziej naturalnych, intuicyjnych formach ruchu. Tym niemniej przedszkolaki uczyły się, że rywalizacja musi trzymać się ustalonych zasad i że musi być szlachetna – uczciwa i fair wobec innych.

Przy okazji ,,Przedszkoliady” – dzięki współpracy z Miejską Komendą Policji w Częstochowie –  dzieciaki miały także okazję poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa i odpowiedniego zachowania się w publicznej przestrzeni.  

Medale otrzymała każda uczestniczka i każdy uczestnik imprezy. A oprócz symbolicznych krążków na wstążkach, były też dodatkowe nagrody (m.in. gry) dla przedszkoli, którym udało się tym razem zrobić najlepsze wyniki.  

Głównym organizatorem ,,Przedszkoliady” był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3.  

Przejdź do treści