Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Wiosenna odsłona Senioraliów w kwietniu w HSC!

Częstochowscy seniorzy znów będą rządzić miastem. A to za sprawą wiosennej odsłony Senioraliów, która odbędzie się 3 i 5 kwietnia w Hali Sportowej Częstochowa. W programie m.in. występ Andrzeja Rybińskiego i charytatywny koncert „Grube Ryby Symfonicznie”. Gwiazdą będą Skaldowie.

– Z wdzięczności i szacunku dla częstochowskich seniorów powstał program „Częstochowa wspiera Seniorów”, a w jego ramach wiele różnych inicjatyw – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – 3 i 5 kwietnia zapraszamy na wiosenne Senioralia. Pierwszy dzień będzie jak zwykle aktywny. Następnie zrobimy przerwę, żeby seniorzy mogli się zregenerować i przygotować do tego, co będzie się działo 5 kwietnia. To dzień kulturalny, w którym na scenie wystąpi ponad setka artystów. Po części koncertowej odbędzie się potańcówka przy muzyce didżeja – dodaje.

Siódma edycja rozpocznie się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. Dla uczestników przygotowano poczęstunek oraz liczne atrakcje, związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastyka). W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa będzie można odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów. Wstęp wolny.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 5 kwietnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się występy muzyczne (od ok. godz. 18). Zaplanowano występ Andrzeja Rybińskiego, koncert „Grube Ryby Symfonicznie” z udziałem orkiestry i chóru Filharmonii Częstochowskiej. Gwiazdą wieczoru będą natomiast Skaldowie. Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a. 

Wyjątkowym w skali kraju będzie z pewnością charytatywny koncert „Grube Ryby Symfonicznie”. To grupa znanych samorządowców, urzędników artystów, oraz ich gości, którzy porozumieli się ponad wszelkimi podziałami w celu realizacji dużego projektu muzycznego. Do tej pory udało się uzbierać środki m.in. na rzecz częstochowskiego hospicjum czy też, jak w przypadku koncertu w Olsztynie z zespołem Elektryczne Gitary na rzecz chorego chłopca. Na liście występów mają już kultową ,,Piwnice pod Baranami’’ w Krakowie, grali też w Parlamencie Europejskim. Wystąpili charytatywnie również w częstochowskiej Filharmonii. Całkowity dochód z koncertu został przeznaczony na rzecz potrzebujących dzieci pracowników Urzędu Miasta i jednostek miejskich.

– Każdy koncert zespołu Grube Ryby jest inny, za każdym razem mamy inny pomysł. Tym razem chcemy, żeby były to „Grube Ryby Symfonicznie” – mówi zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. – Będzie to jedyny taki projekt w Polsce. Seniorzy bardzo chcieli wziąć udział w takim wydarzeniu, a nie możemy zbyt często koncertować ze względu na bardzo rozległy skład i możliwości techniczne. Jesteśmy przekonani, że seniorzy będą zadowoleni, tym bardziej, że cały program przygotowany jest dla tej grupy społecznej. Zespół „Grube Ryby” występuję wyłącznie charytatywnie. Tym razem będzie to zbiórka na rzecz potrzebującego muzyka Filharmonii Częstochowskiej. Projekt odważny, bez precedensu – dodaje.

W trakcie Senioraliów zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa dojeżdżająca do Hali Sportowej Częstochowa.

Bilety od 4 marca w cenie 10 złotych dla osób powyżej 60. roku życia do nabycia w kasie Filharmonii Częstochowskiej,  Miejskim Domu Kultury, OPK „Gaude Mater”, Miejskiej Galeria Sztuki, Hali Polonia i Hali Sportowej Częstochowa oraz w Częstochowskiej Organizacji Turystycznej.

Program Senioraliów na 3 kwietnia

godz. 10 – otwarcie stoisk organizacji działających na rzecz seniorek i seniorów
godz. 11 – uroczyste otwarcie i przekazanie kluczy od bram Miasta Częstochowy
godz. 11.45 – Zumba Gold
godz. 12.15 – Gimnastyka Ogólnorozwojowa
godz. 12.30 – Zdrowy Kręgosłup
godz. 13 – słodki poczęstunek

Przejdź do treści