Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Seniorzy odebrali klucze do bram miasta. Ruszyły Senioralia

Częstochowscy seniorzy po pandemicznej przerwie znów rządzą miastem. 21 października w Hali Sportowej Częstochowa rozpoczęły się Senioralia. Klucze do bram miasta przekazali prezydent Krzysztof Matyjaszczyk i jego zastępca Jarosław Marszałek.

– Trochę nie bardzo i nie do końca lubię nazywać was seniorami. Bardziej wolę mówić o was jak o osobach, które już nic nie muszą, wszystko mogą, a mają jeszcze bardzo dużo sił i energii do tego, żeby ją przekazać – mówił podczas oficjalnego otwarcia Senioraliów prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. – Dlatego właśnie z wdzięczności i szacunku do tego, co zrobiliście dla naszego miasta przez ostatnie dziesiątki lat, mamy w Częstochowie wiele różnych specjalnych atrakcji z myślą o was. Jest program „Częstochowa wspiera seniorów”, którego punktem kulminacyjnym są Senioralia.

Piąta edycja rozpoczęła się przekazaniem seniorom kluczy do bram miasta. – Drodzy przedstawiciele Miejskiej Rady Seniorów. Na wasze ręce przekazujemy klucze do bram miasta, ufając, że wykorzystacie ten czas dla promocji całego środowiska i dla dobra naszego miasta. Dziękujemy za co już i wszystkiego najlepszego na drodze do sprawowania rządów w Częstochowie przez najbardziej utytułowaną i zasłużoną grupę społeczną w naszym mieście – kontynuował prezydent Matyjaszczyk.

Ewa Pachura, wiceprzewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów, podziękowała władzom Częstochowy za otaczanie starszych mieszkańców miasta szczególną opieką. – W imieniu wszystkich częstochowskich seniorów serdecznie dziękuję panu prezydentowi za wzorcową politykę senioralną i jednocześnie obiecuję, że przez dwa dni będziemy godnie rządzić miastem – zapewniła.

Pierwszego dnia Senioraliów na uczestników czekał poczęstunek oraz liczne atrakcj  związane z aktywnością fizyczną i zdrowiem (zajęcia zumba gold, zdrowy kręgosłup oraz gimnastyka ogólnorozwojowa). W holu głównym Hali Sportowej Częstochowa można było odwiedzić stoiska organizacji i instytucji działających na rzecz seniorów.

Drugiego dnia Senioraliów, czyli 22 października w Hali Sportowej Częstochowa odbędą się występy muzyczne (od ok. godz. 18). Będzie można posłuchać koncertu Izabeli Trojanowskiej. Gwiazdą wieczoru będą natomiast Śpiewające Fortepiany w składzie: Czesław Majewski & Janusz Tylman (duet fortepianowy), Malina Kowalewski Band, Joanna Stefańska – Matraszek (sopran), Ireneusz Miczka – baryton, zespół taneczny pod kierownictwem Sabiny Langner. W międzyczasie zaplanowano wręczenie nagród w konkursie „Częstochowski Aktywny Senior”. Ostatnim punktem imprezy będzie potańcówka przy muzyce DJ-a. 

Z tej okazji w sobotę, w godzinach 16-23.30 będzie kursowała dodatkowa linia autobusowa nr 90.

Wciąż można kupić bilety na drugi dzień Senioraliów. Osoby powyżej 60. roku życia zapłacą za nie 10 zł, pozostali uczestnicy  – 120 zł. Sprzedaż prowadzona jest w Miejskim Domu Kultury (ul. Łukasińskiego 50/68), Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1), Miejskiej Galerii Sztuki (al. Najświętszej Maryi Panny 64), Częstochowskiej Organizacji Turystycznej (Al. NMP 65), Hali Polonia (ul. Dekabrystów 43). Do kupienia również w sobotę w kasie Hali Sportowej Częstochowa od godz. 16.

Program

sobota, 22 października

godz. 17 – otwarcie bram HSC
godz. 18 – koncert Izabeli Trojanowskiej
godz. 19.30 – wręczenie nagród w konkursie „Częstochowa Aktywny Senior”
godz. 20 – Śpiewające Fortepiany – koncertowo i z humorem!
godz. 21.30 – potańcówka z przy muzyce DJ-a

Przejdź do treści