Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Dzieci aktywnie spędziły ferie w Hali Sportowej Częstochowa (zdjęcia)

W Hali Sportowej Częstochowa zakończyły się ferie zimowe organizowane przez Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Ferie rozpoczęły się w 16 stycznia. W pierwszym turnusie wzięły udział dzieci z roczników 2008 i 2009, a w drugim z roczników 2005, 2006 i 2007. Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa zorganizowało aktywny wypoczynek po raz drugi. – Uczestników było więcej niż w poprzednim roku – mówi Dawid Wytrzymały, prezes Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa. – W pierwszym tygodniu mieliśmy 45 młodych sportowców, wśród nich było 7 dziewczynek. Z kolei w drugim tygodniu na zajęcia uczęszczało 35 osób. Tym razem wśród chłopców dzielnie na treningach sprawowała się jedyna dziewczyna – Malina.

Na uczestników czekały treningi piłki nożnej, treningi koordynacyjne, treningi niespodzianki, gry i zabawy ruchowe, umysłowe, konkursy z nagrodami, zajęcia języka angielskiego, upominki, trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek).

– Jesteśmy przekonani, że taka formuła była w naszym mieście potrzebna – uważa Wytrzymały. – Zastanawiamy się, czy nie spróbować zorganizować podobnej akcji w okresie wakacji letnich. Potrzebujemy bazy rekreacyjno-sportowej, która umożliwi nam prowadzenie zajęć na otwartym powietrzu a w przypadku złych warunków atmosferycznych przeniesienia się na zamknięty obiekt sportowy.

Przejdź do treści