Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Częstochowski Dzień Sportu. Tomasz Majewski rzucał w HSC piłką lekarską (zdjęcia)

hsc-04-dzien-sportu-majewsW Hali Sportowej Częstochowa po raz czwarty odbył się Częstochowski Dzień Sportu. Mieszkańcy mogli nie tylko zapoznać się kompleksową ofertą klubów i stowarzyszeń z miasta i regionu, ale także spotkać się z Tomaszem Majewskim, złotym medalistą w pchnięciu kulą na igrzyskach w Pekinie oraz Londynie.

– Cieszę się, że mogłem gościć w tak pięknym obiekcie na tak wspaniałej imprezie. Można tu rodzić masę rzeczy i naprawdę nawet Warszawa może wam pozazdrościć takiej hali – uważa Tomasz Majewski. – Częstochowski Dzień Sportu to znakomita inicjatywa, która pozwala poznać kluby ze wszystkich dyscyplin. Można zbadać, gdzie zapisać dziecko. To jest z pożytkiem dla każdego.

Olimpijczyk otrzymał specjalne podziękowania i upominki od władz miasta. Rzucał także piłką lekarską. – Zaprosiliśmy dwukrotnego złotego medalistę igrzysk olimpijskich do Częstochowy, ponieważ chcieliśmy dać dzieciom najlepszy przykład spełnionego sportowca – tłumaczy Jarosław Marszałek, wiceprezydent Częstochowy. – Doskonałą do tego okazją był właśnie Częstochowski Dzień Sportu. Po raz kolejny potwierdziło się, że to bardzo potrzebna impreza, którą odwiedza mnóstwo młodych ludzi z rodzicami. Świetnie się bawią i rywalizują między sobą.

W tegorocznej edycji Częstochowskiego Dnia Sportu zaprezentowało się ok. 40 klubów sportowych i stowarzyszeń, instytucji związanych ze sportem, rekreacją, zdrowiem i wszystkimi zagadnieniami mającymi wpływ na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Tradycyjnie nie zabrakło również zawodów sportowych oraz pokazów.

– Większość swojej tężyzny fizycznej uzyskujemy poprzez sport. Ludzie są coraz bardziej zainteresowani tym, żeby swoją kondycję cały czas polepszać – twierdzi Mariusz Reczulski. – A Częstochowski Dzień Sportu daje im niesamowity wachlarz tego, jak to robić.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko częstochowskiego Włókniarza, który otrzymał zgodę od żużlowych władz na starty w PGE Ekstralidze. – Warto organizować takie imprezy, choćby dlatego, że przychodzi na nie młodzież zainteresowana różnymi dziedzinami sportu – przekonuje żużlowiec Sebastian Ułamek.

Udział w imprezie wzięła m.in. Częstochowska Akademia Taekwon-do, której reprezentant Maciej Smoląg zdobył w tym roku Puchar Świata. – To bardzo pozytywna idea – mówi o Częstochowskim Dniu Sportu Jacek Wąsik z CzAT. – To taki moment, kiedy wszystkie stowarzyszenia sportowe mogą spotkać się w jednym miejscu. Możemy wymienić swoje opinie, odświeżyć swoje znajomości, pochwalić się sukcesami. Często jest tak, że pracujemy na swoim podwórku i patrząc z boku dowiadujemy się, że kolega ma jakiś sukces. To okazja, żeby te swoje idee powymieniać.

W holu Hali Sportowej Częstochowa stanęły także samochody działającego od czterech miesięcy Automobilkubu Jurajskiego. – Gdy usłyszeliśmy, że coś takiego będzie organizowane, od razu szukaliśmy kontaktu – twierdzi Romuald Nowakowski z Automobilklubu Jurajskiego. – To impreza, która zacieśnia lokalny patriotyzm.

Przejdź do treści