Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Rekordowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo PUT!

teakwondo-mistrzostwa-XXI-02

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Taekwondo PUT, które odbyły się w Hali Sportowej Częstochowa, przyciągnęły rekordową ilość uczestników. O najwyższe laury walczyło 635 zawodników i zawodniczek z prawie 30 polskich klubów i 3 zagranicznych ekip z Mołdawii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

– Poziom sportowy zawodów był naprawdę wysoki. Zawodnicy dawali z siebie wszystko – mówi Magdalena Makowska z KS-u Orient, który był organizatorem mistrzostw. – Zawody przebiegły bardzo sprawnie, zgodnie z wcześniej ustalonym planem.

Gospodarze turnieju wywalczyli aż 72 medale, w tym 18 złotych i po 27 srebrnych i brązowych „krążków”. Dało im to trzecie miejsce w drużynowej klasyfikacji medalowej. Pierwszy był Opolski Klub Taekwondo (21 złotych medale, 15 srebrnych i 12 brązowych). Drugie miejsce zajął Tiger Dzierżoniów (20/18/19).

Imprezę uatrakcyjnił pokaz football freestyle grupy R-Style przygotowany przez  Adriana Franca oraz pokaz szczudlarki ze stowarzyszenia CZART.

O zawodników zadbał profesjonalny fizjoterapeuta Michał Zarębski z firmy „Jest Lepiej”.

Impreza odbyła się we współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy oraz Halą Sportową Częstochowa. Patronat honorowy objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Gościem specjalnym zawodów był siatkarz Michał Bąkiewicz.

Szczegółowe wyniki zawodów ukażą się niebawem na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.mptkd2014.pl

 

Przejdź do treści