+48 34 368 82 78
sekretariat@hala-czestochowa.pl
  • HALA INFORMACJE
    • ABC ORGANIZATORA
    • ABC WIDZA
    • WIRTUALNA WYCIECZKA
    • PREZENTACJA/KATALOG
  • DLA BIZNESU
    • SALE KONFERENCYJNE
  • KALENDARZ IMPREZ
  • WSPÓŁPRACE
  • GALERIA
  • KONTAKT

Zespół LemON świętował 10-lecie w Hali Sportowej Częstochowa

Posted on 05.04.2022

3 kwietnia w Hali Sportowej Częstochowa odbył się koncert z okazji 10-lecia zespołu LemON „Żadnego końca świata dziś nie będzie!”. Gościnnie wystąpili m.in. Renata Przemyk i Sebastian Karpiel-Bułecka.„Dziesięć lat temu zawiązał się maleńki zalążek zespołu LemON. To był 27 listopada 2011 roku. Miałem 21 lat i przechadzałem się nad ranem po Wrocławiu. Nie pytajcie dlaczego, odpowiedz zawiera się w informacji, że miałem wtedy 21 lat. Słońce zaczynało się nieśmiało odbijać w Odrze, było chłodno, ale przyjemnie i rześko. Tuż za mostem zakochanych, na którym wolno było jeszcze wieszać kłódki, na jakimś słupie zobaczyłem ogłoszenie o castingu do programu Must Be The Music. Pod różowym logo było chyba: możesz przyjść solo albo z zespołem. I właśnie w tamtej chwili postanowiłem, że założę tego dnia zespół.

Tak to się zaczęło. Przez te dziesięć lat w składzie zespołu grało dziesięciu muzyków. Ale nawet w czasie największych zamieci i burz – bo przecież muszą się one wydarzać, gdy wrażliwi ludzie tworzą razem, żyją razem w trasie, jedzą razem śniadanie w hotelu i orzeszki na stacji na kolację – nigdy nie przeszło mi przez myśl, że mogłoby LemONa nie być. LemON zajmuje ogromnie ważne miejsce w moim sercu – od tamtego wrocławskiego ranka, w 2011 roku.

Kilka godzin później ustawiłem się w kilkudziesięciometrowej kolejce na casting przed hotelem – razem z moim kuzynem Adamem, który bardzo dobrze grał na gitarze. Adam tak jak ja jest z pochodzenia Łemkiem, a Łemkowie    w takich sytuacjach nie odmawiają. Po prostu biorą gitarę i idą sprawdzić, co się wydarzy. Wydarzyło się to, co niewyobrażalne. Niecałe 5 miesięcy później wygraliśmy z autorską muzyką telewizyjny program, podobno do tej pory rekordową liczbą smsów w talent show (jeśli Ty na mnie wtedy zagłosowałeś, chciałbym Ci podziękować).

W czasie finałowego wykonania utworu Dewiat, który napisałem w drodze do telewizyjnego studia, śpiewałem tak jak nigdy wcześniej. Do tego stopnia, że popękały mi struny głosowe podczas występu (fakt.)

Nagraliśmy debiutancką płytę. Nie wiedzieliśmy jak się nagrywa płytę – i mieliśmy na to dwa tygodnie, ale – tak jak i wiele rzeczy później – jakoś się udało. Jakoś nam się udało zdobyć złote, platynowe i podwójnie platynowe płyty. Jakoś nam się udało dostać z takimi utworami jak Napraw czy Scarlett do rozgłośni radiowych. Jakoś nam się udało przetrwać zarówno sukcesy, na które nie byliśmy gotowi, jak i w pełni zasłużone porażki.

Te 10 lat to 10 lat trudnych decyzji. Naiwnego może, ale bezkompromisowego podejścia do muzyki. Tysiące ukłonów z tysięcy scen w całej Polsce i nie tylko. Tysiące Was, fanów, których zaszklone ze wzruszenia oczy, dają mi osobiście, i nam – naszej ekipie, wiarę w to, że to, o czym śpiewamy i gramy jest dla Was ważne.
Dojrzewaliśmy razem.
Kłóciliśmy się.
Rozstawaliśmy.
Tęskniliśmy.
Odkrywaliśmy.
Przeżywaliśmy.

Dzisiaj, po 10 latach- z tej tęsknoty za sobą, z romantycznej nostalgii, z najwspanialszych wspomnień, rodzi się projekt LemON X LemON. Dziesięć wyjątkowych koncertów na nasze dziesięciolecie.

Na scenie, gościnnie, po latach razem wystąpią także, czy mogę tak powiedzieć o nich? Nasze legendy, pierwszy skład LemON: Adam, Budyń, Andrzej (tak!), bez których nic by się nie zaczęło, a w każdym razie nie zaczęłoby się tak.

Staniemy na jednej scenie – ja i moje chłopaki z Musta z 2012 roku. i ostateczny, dojrzały skład LemONa – znany Wam teraz: Piotr Kolacz (od zawsze razem), Harry (który rywalizował z nami na tej samej scenie Must be the
Music – w tym samym finale! To jest niewiarygodne wręcz, że dziś gramy razem i nie wyobrażamy sobie jak mogłoby być inaczej) i od 3 lat razem z nami, cudowni bracia: Przemek i Tomasz Świerk.

Odwiedzimy wszyscy razem wszystkie 10 miast, w których odbędą się koncerty. To duże miejsca. Bo mamy dużo do opowiadania. Na scenie pomogą nam w tym nasi goście… cudowni artyści, z którymi w ciągu tych 10 lat dzieliliśmy scenę…

Pamiętacie nasz występ z Against all odds – z Agnieszką Chylińską. Tak, ona też zagra z nami… A występ z Kayah? Będzie i ona… Pójdę boso z Sebastianem Karpielem? I on się zgodził… i Kuba Badach.. i… Katarzyna Nosowska i Mioush, a także Edyta Górniak ,Sanah, Grubson, Kwiat Jabłoni, Renata Przemyk,Piotr Rogucki, Ralph Kaminski, Mery Spolsky ,Grzegorz Skawiński , Kamil Bednarek , Sławek Uniatowski , Paweł Domagała , Mela Koteluk , Tomasz
Organek , Natalia Szroeder , Grzegorz Turnau.

To niesamowite, ale… wygląda na to, że wszyscy się lubimy.

Poprzedni wpis
Hala Sportowa Częstochowa była gospodarzem mistrzostwo Polski w tenisie stołowym
Następny wpis
Niepełnosprawne dzieci przełamywały bariery w HSC

Ostatnie wpisy

  • Milad Ebadipour przedłużył kontrakt z Norwidem 16.06.2025
  • Francuski talent nowym rozgrywającym Norwida 05.06.2025
  • Patrik Indra kolejne dwa sezony spędzi w Norwidzie 03.06.2025
  • Norwid z nowym trenerem. Guillermo Falasca poprowadzi drużynę w nowym sezonie 28.05.2025
  • W HSC wręczono nagrody dla najlepszych sportowców, trenerów i działaczy 2024 roku 29.04.2025

Kategorie

  • Aktualności (450)
  • Banery (slajdy) (2)
  • Bez kategorii (250)
  • Polecamy (63)

Kontakt

sekretariat@hala-czestochowa.pl
34 368 82 78
Żużlowa 4, 42-202 Częstochowa
Facebook
Instagram
Adres e-mail

Informacje

Hala Sportowa Częstochowa została oddana do użytku we wrześniu 2012 roku. Jej wielofunkcyjność pozwala na zorganizowanie zarówno imprez sportowych, estradowych, targowych i seminaryjnych.

Hala może pomieścić ponad 7 tys. kibiców na trybunach stałych i ok. 2 tys. osób na płycie areny głównej.

Najnowsze wpisy

Milad Ebadipour przedłużył kontrakt z Norwidem
Francuski talent nowym rozgrywającym Norwida
Patrik Indra kolejne dwa sezony spędzi w Norwidzie

© 2025 Hala Sportowa Częstochowa Sp. z o.o. 

  • Deklaracja dostępności
  • Polityka Prywatności
  • DLA BIZNESU
  • ABC WIDZA
  • ABC ORGANIZATORA

Realizacja Efektywny Marketing

Dostępność
Tryby dostępności
Tryb awaryjny epilepsji
Tłumi kolor i usuwa migotanie
Tryb ten umożliwia osobom cierpiącym na epilepsję bezpieczne korzystanie z serwisu poprzez wyeliminowanie ryzyka napadów padaczkowych wynikających z migających lub mrugających animacji oraz ryzykownych kombinacji kolorystycznych.
Tryb dla niedowidzących
Poprawia wygląd strony internetowej
Ten tryb dostosowuje stronę internetową do wygody użytkowników z wadami wzroku, takimi jak pogarszający się wzrok, widzenie tunelowe, zaćma, jaskra i inne.
Tryb niepełnosprawności poznawczej
Pomaga skupić się na określonej treści
Ten tryb zapewnia różne opcje wspomagające, aby pomóc użytkownikom z zaburzeniami poznawczymi, takimi jak dysleksja, autyzm, CVA i inne, w łatwiejszym skupieniu się na podstawowych elementach witryny.
Tryb przyjazny ADHD
Zmniejsza rozproszenie uwagi i poprawia koncentrację
Ten tryb pomaga użytkownikom z ADHD i zaburzeniami neurorozwojowymi w łatwiejszym czytaniu, przeglądaniu i skupianiu się na głównych elementach witryny, przy jednoczesnym znacznym ograniczeniu czynników rozpraszających.
Tryb ślepoty
Umożliwia korzystanie z witryny za pomocą czytnika ekranu
Ten tryb konfiguruje stronę internetową tak, aby była kompatybilna z czytnikami ekranu, takimi jak JAWS, NVDA, VoiceOver i TalkBack. Czytnik ekranu to oprogramowanie dla niewidomych użytkowników, które jest instalowane na komputerze i smartfonie, a strony internetowe muszą być z nim kompatybilne.
Słownik online
    Czytelne doświadczenie
    Skalowanie treści
    Domyślny
    Lupa tekstu
    Czytelna czcionka
    Przyjazny dla dysleksji
    Zaznacz tytuły
    Zaznacz łącza
    Rozmiar czcionki
    Domyślny
    Wysokość linii
    Domyślny
    Odstępy między literami
    Domyślny
    Wyrównane do lewej
    Wyrównane do środka
    Wyrównane do prawej
    Wizualnie przyjemne wrażenia
    Ciemny kontrast
    Lekki kontrast
    Monochromia
    Wysoki kontrast
    Wysokie nasycenie
    Niskie nasycenie
    Dostosuj kolory tekstu
    Dostosuj kolory tytułu
    Dostosuj kolory tła
    Łatwa orientacja
    Wycisz dźwięki
    Ukryj obrazy
    Hide Emoji
    Przewodnik czytania
    Zatrzymaj animacje
    Maska do czytania
    Podświetl kursor
    Wyróżnij ostrość
    Duży ciemny kursor
    Duży kursor świetlny
    Czytanie poznawcze
    Wirtualna klawiatura
    Klawisze nawigacyjne
    Nawigacja głosowa

    Hala Sportowa Częstochowa

    Accessibility Statement

    • hala-czestochowa.pl
    • 19.06.2025

    Compliance status

    We firmly believe that the internet should be available and accessible to anyone, and are committed to providing a website that is accessible to the widest possible audience, regardless of circumstance and ability.

    To fulfill this, we aim to adhere as strictly as possible to the World Wide Web Consortium’s (W3C) Web Content Accessibility Guidelines 2.1 (WCAG 2.1) at the AA level. These guidelines explain how to make web content accessible to people with a wide array of disabilities. Complying with those guidelines helps us ensure that the website is accessible to all people: blind people, people with motor impairments, visual impairment, cognitive disabilities, and more.

    This website utilizes various technologies that are meant to make it as accessible as possible at all times. We utilize an accessibility interface that allows persons with specific disabilities to adjust the website’s UI (user interface) and design it to their personal needs.

    Additionally, the website utilizes an AI-based application that runs in the background and optimizes its accessibility level constantly. This application remediates the website’s HTML, adapts Its functionality and behavior for screen-readers used by the blind users, and for keyboard functions used by individuals with motor impairments.

    If you’ve found a malfunction or have ideas for improvement, we’ll be happy to hear from you. You can reach out to the website’s operators by using the following email

    Screen-reader and keyboard navigation

    Our website implements the ARIA attributes (Accessible Rich Internet Applications) technique, alongside various different behavioral changes, to ensure blind users visiting with screen-readers are able to read, comprehend, and enjoy the website’s functions. As soon as a user with a screen-reader enters your site, they immediately receive a prompt to enter the Screen-Reader Profile so they can browse and operate your site effectively. Here’s how our website covers some of the most important screen-reader requirements, alongside console screenshots of code examples:

    1. Screen-reader optimization: we run a background process that learns the website’s components from top to bottom, to ensure ongoing compliance even when updating the website. In this process, we provide screen-readers with meaningful data using the ARIA set of attributes. For example, we provide accurate form labels; descriptions for actionable icons (social media icons, search icons, cart icons, etc.); validation guidance for form inputs; element roles such as buttons, menus, modal dialogues (popups), and others. Additionally, the background process scans all the website’s images and provides an accurate and meaningful image-object-recognition-based description as an ALT (alternate text) tag for images that are not described. It will also extract texts that are embedded within the image, using an OCR (optical character recognition) technology. To turn on screen-reader adjustments at any time, users need only to press the Alt+1 keyboard combination. Screen-reader users also get automatic announcements to turn the Screen-reader mode on as soon as they enter the website.

      These adjustments are compatible with all popular screen readers, including JAWS and NVDA.

    2. Keyboard navigation optimization: The background process also adjusts the website’s HTML, and adds various behaviors using JavaScript code to make the website operable by the keyboard. This includes the ability to navigate the website using the Tab and Shift+Tab keys, operate dropdowns with the arrow keys, close them with Esc, trigger buttons and links using the Enter key, navigate between radio and checkbox elements using the arrow keys, and fill them in with the Spacebar or Enter key.Additionally, keyboard users will find quick-navigation and content-skip menus, available at any time by clicking Alt+1, or as the first elements of the site while navigating with the keyboard. The background process also handles triggered popups by moving the keyboard focus towards them as soon as they appear, and not allow the focus drift outside it.

      Users can also use shortcuts such as “M” (menus), “H” (headings), “F” (forms), “B” (buttons), and “G” (graphics) to jump to specific elements.

    Disability profiles supported in our website

    • Epilepsy Safe Mode: this profile enables people with epilepsy to use the website safely by eliminating the risk of seizures that result from flashing or blinking animations and risky color combinations.
    • Visually Impaired Mode: this mode adjusts the website for the convenience of users with visual impairments such as Degrading Eyesight, Tunnel Vision, Cataract, Glaucoma, and others.
    • Cognitive Disability Mode: this mode provides different assistive options to help users with cognitive impairments such as Dyslexia, Autism, CVA, and others, to focus on the essential elements of the website more easily.
    • ADHD Friendly Mode: this mode helps users with ADHD and Neurodevelopmental disorders to read, browse, and focus on the main website elements more easily while significantly reducing distractions.
    • Blindness Mode: this mode configures the website to be compatible with screen-readers such as JAWS, NVDA, VoiceOver, and TalkBack. A screen-reader is software for blind users that is installed on a computer and smartphone, and websites must be compatible with it.
    • Keyboard Navigation Profile (Motor-Impaired): this profile enables motor-impaired persons to operate the website using the keyboard Tab, Shift+Tab, and the Enter keys. Users can also use shortcuts such as “M” (menus), “H” (headings), “F” (forms), “B” (buttons), and “G” (graphics) to jump to specific elements.

    Additional UI, design, and readability adjustments

    1. Font adjustments – users, can increase and decrease its size, change its family (type), adjust the spacing, alignment, line height, and more.
    2. Color adjustments – users can select various color contrast profiles such as light, dark, inverted, and monochrome. Additionally, users can swap color schemes of titles, texts, and backgrounds, with over seven different coloring options.
    3. Animations – person with epilepsy can stop all running animations with the click of a button. Animations controlled by the interface include videos, GIFs, and CSS flashing transitions.
    4. Content highlighting – users can choose to emphasize important elements such as links and titles. They can also choose to highlight focused or hovered elements only.
    5. Audio muting – users with hearing devices may experience headaches or other issues due to automatic audio playing. This option lets users mute the entire website instantly.
    6. Cognitive disorders – we utilize a search engine that is linked to Wikipedia and Wiktionary, allowing people with cognitive disorders to decipher meanings of phrases, initials, slang, and others.
    7. Additional functions – we provide users the option to change cursor color and size, use a printing mode, enable a virtual keyboard, and many other functions.

    Browser and assistive technology compatibility

    We aim to support the widest array of browsers and assistive technologies as possible, so our users can choose the best fitting tools for them, with as few limitations as possible. Therefore, we have worked very hard to be able to support all major systems that comprise over 95% of the user market share including Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari, Opera and Microsoft Edge, JAWS and NVDA (screen readers).

    Notes, comments, and feedback

    Despite our very best efforts to allow anybody to adjust the website to their needs. There may still be pages or sections that are not fully accessible, are in the process of becoming accessible, or are lacking an adequate technological solution to make them accessible. Still, we are continually improving our accessibility, adding, updating and improving its options and features, and developing and adopting new technologies. All this is meant to reach the optimal level of accessibility, following technological advancements. For any assistance, please reach out to