Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Częstochowa w czerwonej strefie

Od soboty, 17 października w Częstochowie obowiązywać będą obostrzenia jak w strefie czerwonej. Wydarzenia sportowe będą odbywały się bez udziału publiczności.

W Częstochowie codziennie przybywa po kilkadziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W ostatnich dwóch tygodniach w mieście doszło do podwojenia ogólnej liczby zachorowań na COVID-19. Dlatego też od soboty, 17 października Częstochowa znajdzie się w czerwonej strefie.

Przypomnijmy, że od 10 października częstochowianki i częstochowianie muszą nosić maseczki również w przestrzeni publicznej, na wolnym powietrzu. Za ich brak grozi mandat.

W strefie czerwonej obowiązuje ponadto: ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne – od 19 października), podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2, w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób, w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej: lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6-21. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21 posiłki można zamawiać tylko na wynos. W transporcie publicznym zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc. Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności. W  wydarzeniach kulturalnych może być zajętych przez publiczność maksymalnie 25 proc. miejsc. Działalność basenów, aquaparków i siłowni jest zawieszona. 

Przejdź do treści